mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przyspieszenie prac na DK 19 w Bielsku Podlaskim

Przyspieszenie prac na DK 19 w Bielsku Podlaskim

Jeszcze w tym roku zakończy się przebudowa drogi krajowej nr 19 w Bielsku Podlaskim. Realizacja zadania zaplanowanego pierwotnie na dwa lata (2009-2010), została skrócona, dzięki otrzymaniu w III kwartale tego roku dodatkowych środków - 1,5 miliona złotych. Budowa przejścia przez Bielsk Podlaski docelowo ma kosztować 10,5 mln zł.

Przyspieszenie prac na DK 19 w Bielsku Podlaskim
Jeszcze w październiku planowane jest położenie asfaltu, a do końca roku inwestycja powinna zostać ukończona.

Przebudową objęty jest odcinek DK 19 o długości 1,4 km (ul. Białostocka) plus skrzyżowanie z ul. Kleeberga, na którym powstaje rondo czterowlotowe o średnicy zewnętrznej 40 metrów i średnicy wyspy środkowej 26 m.

Po zakończeniu prac, szerokość jezdni będzie miała 7 metrów oraz 10,5 i 11 przy elementach uspokojenia ruchu. Na samym rondzie będzie to 5 metrów plus pierścień przejezdny o szerokości 2 metrów. Na ulicy powstaną też elementy uspokojenia i rozdzielenia ruchu - wyspy środkowe oraz tzw. lewoskręty. Uporządkowane zostaną też zjazdy na posesje, powstaną ścieżki rowerowe i chodniki.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Ciekawe doświadczenie Mercedesa

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Powoli zbliża się okres wyjazdów na narty. Warto pamiętać, że w wielu krajach konieczne są winiety, uprawniające do jazdy po autostradach: w Czechach, Austrii, Szwajcarii, Czechach, na Słowacji. Podpowiadamy, gdzie kupować najtaniej winiety.