mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przyspieszenie prac na DK 19 w Bielsku Podlaskim

Przyspieszenie prac na DK 19 w Bielsku Podlaskim

Jeszcze w tym roku zakończy się przebudowa drogi krajowej nr 19 w Bielsku Podlaskim. Realizacja zadania zaplanowanego pierwotnie na dwa lata (2009-2010), została skrócona, dzięki otrzymaniu w III kwartale tego roku dodatkowych środków - 1,5 miliona złotych. Budowa przejścia przez Bielsk Podlaski docelowo ma kosztować 10,5 mln zł.

Przyspieszenie prac na DK 19 w Bielsku Podlaskim
Jeszcze w październiku planowane jest położenie asfaltu, a do końca roku inwestycja powinna zostać ukończona.

Przebudową objęty jest odcinek DK 19 o długości 1,4 km (ul. Białostocka) plus skrzyżowanie z ul. Kleeberga, na którym powstaje rondo czterowlotowe o średnicy zewnętrznej 40 metrów i średnicy wyspy środkowej 26 m.

Po zakończeniu prac, szerokość jezdni będzie miała 7 metrów oraz 10,5 i 11 przy elementach uspokojenia ruchu. Na samym rondzie będzie to 5 metrów plus pierścień przejezdny o szerokości 2 metrów. Na ulicy powstaną też elementy uspokojenia i rozdzielenia ruchu - wyspy środkowe oraz tzw. lewoskręty. Uporządkowane zostaną też zjazdy na posesje, powstaną ścieżki rowerowe i chodniki.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Ciekawe doświadczenie Mercedesa

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.