mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przywrócono przejezdność na krajówkach Podkarpacia

Przywrócono przejezdność na krajówkach Podkarpacia

15 lipca 2010r., zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przywrócono przejezdność na ostatnim odcinku drogi zamkniętym w wyniku uszkodzeń spowodowanych obfitymi opadami – odcinku drogi krajowej nr 73 w miejscowości Bukowa. Oznacza to, iż już cała sieć dróg krajowych Podkarpacia administrowana przez GDDKiA O/Rzeszów, jest przejezdna.

Przywrócono przejezdność na krajówkach Podkarpacia
W miejscowości Bukowa, gdzie w wyniku obfitych opadów uaktywnione osuwisko zniszczyło drogę, zakończono już prace budowlane przy odbudowie uszkodzonego korpusu drogi. Pojazdy o nacisku normatywnym poruszają się po zabezpieczonym odcinku drogi wahadłowo, ruch kierowany jest sygnalizacją świetlną. Z uwagi jednak na konieczność wykonywania dalszych robót przy zabezpieczeniu osuwiska, konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

Odcinek drogi w Bukowej jest ostatnim odcinkiem uszkodzonym w wyniku powodzi, na którym przywrócono przejezdność. Od 3 lipca br. przywrócony jest już ruch na DK nr 73 Pilzno – Jasło przez miejscowość Kamienica Dolna i Kołaczyce, gdzie w wyniku powodzi zniszczone zostały mosty. W miejscu gdzie wody powodziowe zniszczyły obiekty mostowe (przez potok Kamienica w m. Kamienica Dolna i przez potok Liczkówka w m. Kołaczyce) wybudowane zostały mosty tymczasowe, po których ruch kołowy odbywa się wahadłowo, przy użyciu sygnalizacji świetlnej. Wykonane obiekty inżynierskie przenoszą obciążenia normatywne, dopuszczone do ruchu kołowego po drogach publicznych.

9 lipca br. przywrócono także ruch na odcinku drogi krajowej nr 77 gr. woj podkarpackiego Sandomierz – Jarosław, który w wyniku dwóch fal powodziowych najdłużej znajdował się pod wodą. Obecnie ruch pojazdów odbywa się tam bez ograniczeń i utrudnień.

Druga fala powodziowa spowodowała na sieci dróg krajowych na Podkarpaciu znacznie większe straty niż pierwsza majowa. Z 7 ciągów dróg krajowych będących w administracji Oddziału GDDKiA w Rzeszowie, aż 4 były całkowicie nieprzejezdne. Najtrudniejsza sytuacja była na trzech odcinkach dróg krajowych: nr 9, 73 i 77, które najdłużej były nieprzejezdne a ruch kierowany był objazdami. Łącznie likwidacja szkód powstałych na podkarpackich drogach krajowych w wyniku dwóch fal powodziowych wyniesie ponad 60 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando