mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pszczyna: węzeł coraz bardziej widoczny

Pszczyna: węzeł coraz bardziej widoczny

Prace na budowie węzła północnej obwodnicy Pszczyny z drogą krajową nr 1 w Pszczynie, przebiegają zgodnie z harmonogramem - zapewnia inwestor ZDW w Katowicach. Cała obwodnica gotowa ma być na przełomie października i listopada przyszłego roku. Łączny koszt budowy nowej, liczącej nieco ponad 4 km drogi, to niemal 106,9 mln złotych.

Pszczyna: węzeł coraz bardziej widoczny
Przypomnijmy, że umowę na budowę węzła obwodnicy Pszczyny z DK 1 podpisano 2 grudnia 2011 roku. Prace rozpoczęły się wiosną. 30 kwietnia br. podpisana została umowa na budowę części drogowej obwodnicy, która połączy nowy węzeł z DW 935, na granicy Pszczyny i gminy Suszec. Także tu prace przebiegają zgodnie z planem.

Obecnie zakończono już układanie nawierzchni bitumicznej na jezdni DK 1 w kierunku Katowic. Na długości ok. 1 km całkowicie wymieniono konstrukcję drogi. W miejscu dodatkowego wzmocnienia ma ona całkowitą grubość 140 cm. Do końca tego roku znikną już utrudnienia w ruchu związane z przebudową jezdni.

Trwają prace zbrojenia konstrukcji żelbetowej na estakadzie zjazdowej w kierunku Bielska-Białej i najazdowej od strony Katowic.

Wykonywana jest podpora pośrednia wiaduktu, który umożliwi bezkolizyjny przejazd nad DK 1 i torami PKP. Budowany jest także przyczółek tego wiaduktu po wschodniej stronie drogi krajowej.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~Norweg 2012-11-05

HE ,HE mam głęboko w 4 literach za kogo i co bedzie i jest budowane.Ważne by bylo, no i obietnic sie raczej powinno dotrzymywać

~astrolog 2012-10-23

Ciesze sie, ze Prezez dobrze placi za aktywne wpisy. Ale pamietajcie pisowskie oszolomki, te drogi powstana, rok pozniej, ale beda. I wszyscy beda pamietac, kto je zbudowal, a wy bedziecie sobie tyllko smolenskie brzozy wspominac.

~Norweg 2012-10-19

Gdzie te obiecane drogi? :A4-SZarów-Rzeszów-Korczowa A2 -Stryków-Toruń s8-Piotrków-Radziejowice s2-Płd.obejście stolicy s5-Korzeńsko -Kaczkowo(Rawicz-Leszno s69- Bielsko B -Żywiec Te drogi miały być oddane do użytku do września b.r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zadebiutowała kolejna generacja najpopularniejszego SUV-a z polskich salonów. Przyjrzeliśmy się z bliska drugiej odsłonie Dacii Duster.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic