mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Puławy: Most imienia Jana Pawła II

Puławy: Most imienia Jana Pawła II

Powstający w Puławach nowy most przez Wisłę, który jest częścią inwestycji związanej z budową obwodnicy miasta w ciągu drogi ekspresowej S12, prawdopodobnie otrzyma nazwę Mostu imienia Jana Pawła II. Złożony został już wniosek w tej sprawie. Budowa ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

Puławy: Most imienia Jana Pawła II
Wniosek o oficjalne ustanowienie imienia Jana Pawła II dla nowo budowanego mostu przez Wisłę w Puławach zostanie skierowany do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, inwestora i administratora obiektu. Z inicjatywą nadania imienia papieża Jana Pawła II mostowi wystąpiły samorządy miasta Puławy i gminy Puławy.

Nowo budowany most przez Wisłę w Puławach wraz z obwodnicą miasta jest częścią dużego zadania inwestycyjnego, jakim jest budowa drogi ekspresowej S12 z Radomia do Lublina. Efektem realizacji całej inwestycji będzie stworzenie ważnego krajowego i międzynarodowego ciągu drogowego, dostosowanego do obsługi tranzytowej ruchu samochodowego: osobowego i ciężarowego oraz do sezonowego ruchu turystycznego, natomiast budowa obwodnicy ma odciążyć most przez Wisłę oraz centrum Puław, w szczególności od ruchu tranzytowego.

Zobacz postęp prac na obwodnicy Puław

Budowana przeprawa ma długość 1038,2 metrów,  a rozpiętość głównego, łukowego przęsła nurtowego wynosi 212 metrów. Konstrukcja i parametry mostu znacznie przekraczają dotychczasowe krajowe osiągnięcia w tym zakresie. Koszt budowy samego mostu to ponad 170 mln zł, a inwestycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Mostowych "Mosty – Łódź" S.A., Hermann Kirchner Bauunternehmung GmbH i Vistal Sp. z o.o. Prace budowlane według harmonogramu mają się zakończyć w II kwartale 2008 roku.

Zobacz jak powstaje most przez Wisłę

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~zeto 2008-05-21

as: masz browar za komentarz

~luigi 2008-04-12

zauwazcie, ze znakiem rozpoznawczym głupawych forumowiczów jest twierdzenie ze "inni" cos by chcieli ;)

~easy rider 2008-04-09

Pewnie byście chcieli następujące nazwy: ul. Równouprawnienia ; most Geja z Orędzia; autostrada im. Okrągłego Stołu; szosa im. W. Jaruzelskiego, czy lotnisko B. Geremka . Buahahahahaha, dajcie sobie na luz i trochę więcej szacunku z tymi komentarzami

~kaska 2008-04-09

niestety przez ten komizm przebija sie tragizm, to smutne fakt ze imienia naszego papieża używa się teraz wszędzie i do wszystkiego - moda? przecież jak pisze 'rozmodlony' nie przyspieszy to budowy mostu, no chyba że się mylę i budowniczowie przy takim moście to będą zap.... ać, o przepraszam poruszać się ze zdwojoną i potrojoną energią.... oby...

~rozmodlony 2008-04-09

Proponuję aby wobec narastającego chaosu dodawać do nazw ulic numery, a więc Jana Pawła II - 1, Jana Pawła II - 2, ... Jana Pawła II - 622 i dalej, Stary Most JP2, Nowy Most JP2, XVI Liceum im. JP2 itd. I wpisywać na listę do IPN tych co będą przeciw.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.