mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Puławy: rośnie most XXI wieku

Puławy: rośnie most XXI wieku

Rośnie w oczach konstrukcja mostu na Wiśle w Puławach. Obecnie jest to największa inwestycja drogowo-mostową na Lubelszczyźnie i jedna z największych w kraju. Obwodnica Puław i most w 75. procentach finansowane są ze środków Unii Europejskiej.

Puławy: rośnie most XXI wieku

Podnoszone są największe elementy konstrukcyjne mostu. Już niedługo zaczną się prace przy tej częsci mostu, która przbiegać będzie bezpośrednio nad nurtem Wisły.Technologia budowy mostu jest trudna. Puławska inwestycja jest wielkim wyzwaniem, gdyż takiej konstrukcji nie budowano dotąd w Polsce. Wśród firm realizujących tę inwestycję jest Mostostal Puławy - firma specjalizująca się w produkcji konstrukcji mostowych.

Umowa z wykonawcą została podpisana w lutym ubiegłego roku. Harmonogram zakłada, że inwestycja będzie realizowana dwa lata.

Most przez Wisłę znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 12 Radom - Lublin, która w rejonie przejścia przez rzekę stanowi północną obwodnicę miasta Puławy.
 
Preczytaj także:

Obwodnica i most w Puławach - umowy podpisane (2006-02-17)

Przy obwodnicach praca wre (2007-01-24)

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~sm 2007-06-13

To juz nie bedzie tego mostku co lusterka sie sklada gdy mijaja sie 2 tiry lub autokary na wylocie na Zwolen? Ale szkoda, tyle wiekow przetrwal i w koncu go zalatwili. Ja juz tesknie. Przeciez to taka wizytowka miasta, kazdy ta trase kojarzyl wlasnie z tym mostem, skandal!

~astrolog 2007-02-19

Wszystko bardzo fajnie. Naprawde bardzo dobrze ze buduja ten most, ale niestety po obu stronach tego mostu niewiele sie bedzie dzialo. Ma on sens dopiero jako czesc drogi ekspresowej S12, o ktorej dlugo jeszcze nie bedzie nic mowic.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross