mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pyrzyce bez obwodnicy?

Pyrzyce bez obwodnicy?

Szanse na budowę obwodnicy Pyrzyc praktycznie zmalały do zera. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potwierdziła „Kurierowi Szczecińskiemu”, że priorytetem są dla niej obejścia miast leżących w ciągu autostrad i dróg ekspresowych. Tym samym Pyrzyce „wypadły” na wiele lat (lub całkiem) z państwowej listy drogowych inwestycji.

Pyrzyce bez obwodnicy?

O tym, że obwodnica jest potrzebna, wie każdy mieszkaniec Pyrzyc i kierowcy przejeżdżający przez miasto. Sytuacji nie poprawiła prawie wcale modernizacja drogi krajowej w mieście i budowa dwóch rond.

Koncepcja obwodnicy gotowa jest już od kilku lat. Miasto uważa, że obwodnica może powstać w ciągu kilku lat a jej koszt szacuje się na co najmniej 20 mln zł. Gmina nie ma takich pieniędzy i długo mieć nie będzie. Władze miasta podkreślają jednak, że jest szansa na dofinansowanie tego typu przedsięwzięć przez UE. Ponadto obwodnica może stanowić alternatywę w przypadku wprowadzenia odpłatności za przejazd drogą ekspresową.

Wiele jednak wskazuje, że gmina Pyrzyce nie może liczyć na wsparcie z GDDKiA, ponieważ GDDKiA nie planuje w najbliższych latach udzielać się przy budowach obwodnic miast, które nie leżą w ciągu autostrad i „ekspresówek”. Po wybudowaniu drogi ekspresowej S-3 znaczenie „krajówki” biegnącej przez miasto spadnie. Całe obciążenie ruchu weźmie na siebie pobliska ekspresówka, która zdaniem GDDKiA znacznie odciąży Pyrzyce. A to oznacza, że budowa obwodnicy może się okazać w ogóle niepotrzebna.

Przeczytaj także:

Szczecińska obwodnica śródmiejska (2007-01-31)

S3 - Środkowoeuropejski Korytarz Transportowy (2007-01-25)

A6, S3 i obwodnice na zachodnim Pomorzu  (2007-01-23)

 

 

 


Podobne wiadomości:

Szczecińska obwodnica śródmiejska

Szczecińska obwodnica śródmiejska

Polskie drogi 2007-01-31

S3 - Środkowoeuropejski Korytarz Transportowy

S3 - Środkowoeuropejski Korytarz Transportowy

Polskie drogi 2007-01-25

Komentuj:

~Misiek 2007-02-09

Chyba powariowali...

~Casandra 2007-02-08

A od kiedy to ekspresowki maja byc odplatne? Pierwsze slysze!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic