mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pyrzyce bez obwodnicy?

Pyrzyce bez obwodnicy?

Szanse na budowę obwodnicy Pyrzyc praktycznie zmalały do zera. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potwierdziła „Kurierowi Szczecińskiemu”, że priorytetem są dla niej obejścia miast leżących w ciągu autostrad i dróg ekspresowych. Tym samym Pyrzyce „wypadły” na wiele lat (lub całkiem) z państwowej listy drogowych inwestycji.

Pyrzyce bez obwodnicy?

O tym, że obwodnica jest potrzebna, wie każdy mieszkaniec Pyrzyc i kierowcy przejeżdżający przez miasto. Sytuacji nie poprawiła prawie wcale modernizacja drogi krajowej w mieście i budowa dwóch rond.

Koncepcja obwodnicy gotowa jest już od kilku lat. Miasto uważa, że obwodnica może powstać w ciągu kilku lat a jej koszt szacuje się na co najmniej 20 mln zł. Gmina nie ma takich pieniędzy i długo mieć nie będzie. Władze miasta podkreślają jednak, że jest szansa na dofinansowanie tego typu przedsięwzięć przez UE. Ponadto obwodnica może stanowić alternatywę w przypadku wprowadzenia odpłatności za przejazd drogą ekspresową.

Wiele jednak wskazuje, że gmina Pyrzyce nie może liczyć na wsparcie z GDDKiA, ponieważ GDDKiA nie planuje w najbliższych latach udzielać się przy budowach obwodnic miast, które nie leżą w ciągu autostrad i „ekspresówek”. Po wybudowaniu drogi ekspresowej S-3 znaczenie „krajówki” biegnącej przez miasto spadnie. Całe obciążenie ruchu weźmie na siebie pobliska ekspresówka, która zdaniem GDDKiA znacznie odciąży Pyrzyce. A to oznacza, że budowa obwodnicy może się okazać w ogóle niepotrzebna.

Przeczytaj także:

Szczecińska obwodnica śródmiejska (2007-01-31)

S3 - Środkowoeuropejski Korytarz Transportowy (2007-01-25)

A6, S3 i obwodnice na zachodnim Pomorzu  (2007-01-23)

 

 

 


Podobne wiadomości:

A6, S3 i obwodnice na zachodnim Pomorzu

A6, S3 i obwodnice na zachodnim Pomorzu

Polskie drogi 2007-01-23

S3 - Środkowoeuropejski Korytarz Transportowy

S3 - Środkowoeuropejski Korytarz Transportowy

Polskie drogi 2007-01-25

Komentuj:

~Misiek 2007-02-09

Chyba powariowali...

~Casandra 2007-02-08

A od kiedy to ekspresowki maja byc odplatne? Pierwsze slysze!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.