mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Raciąż będzie miał obwodnicę

Raciąż będzie miał obwodnicę

Dobra wiadomość dla płocczan podróżujących w kierunku trasy nr 7 i dalej na północ Polski. W tym roku drogowcy rozpoczną budowę obwodnicy Raciąża, największej miejscowości na trasie z Płocka do skrzyżowania z krajową siódemką.

Stąd prowadzi jeden z najbardziej popularnych szlaków nad morze, Mazury czy do Ciechanowa. Codziennie drogą nr 60 podróżują setki płocczan, to również popularna droga tranzytowa z republik nadbałtyckich na zachód Europy. Jednak żeby dostać się do głównej trasy, wszystkie auta muszą przejechać przez wąskie uliczki w centrum Raciąża.

Od lat władze miasta i regionu zabiegały o to, by wyprowadzić szczególnie ciężki ruch z miasta. Już w 2004 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o budowie obwodnicy, w 2006 r. została wydana wreszcie decyzja o lokalizacji. Teraz trwają ostatnie uzgodnienia. Jak zapowiadają drogowcy, najpóźniej wiosną powinien zostać ogłoszony
przetarg na jej wykonanie.

Trasa będzie miała ok. 5 km długooeci. Tuż przed Raciążem (jadąc od strony Płocka) trasa skręci w prawo i pobiegnie wzdłuż granicy miasta do ul. Zakolejowej, Warszawskiej i Kilińskiego. Na wysokości skrzyżowania z drogą na Sieraków połączy się znowu z drogą nr 60.
Prace mają potrwać ok. dwóch lat i kosztować będą blisko 50 mln zł.

 

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~raciążanin 2008-08-16

Do tej pory nawet nie rozpoczęto budowy :-(

~raciążanin 2008-08-16

Jest już sierpień 2008. Budowa obwodnicy nawet się nie rozpoczęła. Krótko mówiąc "końca nie widać...". Może po EURO :-(

~Andrzej 2007-02-10

Dobrze, że powstanie obwodnica Raciąża. Przydałaby się jeszcze obwodnica Drobina. Na skrzyżowaniu w centrum W centrum Drobina, dwa "tir'y" się nie miną.

~jarche 2007-01-11

Dobrze, że powstanie obwodnica Raciąża. To dobra wiadomość ale przede wszystkim dla mieszkańców Raciąża. Prawdziwie dobrą wiadomością dla płocczan byłoby szybkie rozpoczęcie robót przy drodze wyprowadzającej ruch z nowego mostu planowaną obwodnicą bezpośrednio do drogi krajowej nr 60 w Goślicach. Chętnie dowiedziałbym się jaki jest planowany harmonogram prac przy tej inwestycji. Pozdrawiam.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.