mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Raciąż będzie miał obwodnicę

Raciąż będzie miał obwodnicę

Dobra wiadomość dla płocczan podróżujących w kierunku trasy nr 7 i dalej na północ Polski. W tym roku drogowcy rozpoczną budowę obwodnicy Raciąża, największej miejscowości na trasie z Płocka do skrzyżowania z krajową siódemką.

Stąd prowadzi jeden z najbardziej popularnych szlaków nad morze, Mazury czy do Ciechanowa. Codziennie drogą nr 60 podróżują setki płocczan, to również popularna droga tranzytowa z republik nadbałtyckich na zachód Europy. Jednak żeby dostać się do głównej trasy, wszystkie auta muszą przejechać przez wąskie uliczki w centrum Raciąża.

Od lat władze miasta i regionu zabiegały o to, by wyprowadzić szczególnie ciężki ruch z miasta. Już w 2004 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o budowie obwodnicy, w 2006 r. została wydana wreszcie decyzja o lokalizacji. Teraz trwają ostatnie uzgodnienia. Jak zapowiadają drogowcy, najpóźniej wiosną powinien zostać ogłoszony
przetarg na jej wykonanie.

Trasa będzie miała ok. 5 km długooeci. Tuż przed Raciążem (jadąc od strony Płocka) trasa skręci w prawo i pobiegnie wzdłuż granicy miasta do ul. Zakolejowej, Warszawskiej i Kilińskiego. Na wysokości skrzyżowania z drogą na Sieraków połączy się znowu z drogą nr 60.
Prace mają potrwać ok. dwóch lat i kosztować będą blisko 50 mln zł.

 

 


Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~raciążanin 2008-08-16

Do tej pory nawet nie rozpoczęto budowy :-(

~raciążanin 2008-08-16

Jest już sierpień 2008. Budowa obwodnicy nawet się nie rozpoczęła. Krótko mówiąc "końca nie widać...". Może po EURO :-(

~Andrzej 2007-02-10

Dobrze, że powstanie obwodnica Raciąża. Przydałaby się jeszcze obwodnica Drobina. Na skrzyżowaniu w centrum W centrum Drobina, dwa "tir'y" się nie miną.

~jarche 2007-01-11

Dobrze, że powstanie obwodnica Raciąża. To dobra wiadomość ale przede wszystkim dla mieszkańców Raciąża. Prawdziwie dobrą wiadomością dla płocczan byłoby szybkie rozpoczęcie robót przy drodze wyprowadzającej ruch z nowego mostu planowaną obwodnicą bezpośrednio do drogi krajowej nr 60 w Goślicach. Chętnie dowiedziałbym się jaki jest planowany harmonogram prac przy tej inwestycji. Pozdrawiam.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.