mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Racibórz: Most do remontu

Racibórz: Most do remontu

Rusza remont mostu nad kanałem Ulga w Raciborzu. Gruntowna modernizacja przeprawy, która znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 919 będzie kosztować 4,8 mln zł. Prace budowlane mają się zakończyć jesienią tego roku.

Racibórz: Most do remontu
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach poinformował o podpisaniu umowy na remont mostu nad kanałem Ulga w Raciborzu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 919. Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach. Koszt remontu to 4,8 mln zł.

Zakres prac planowanego remontu mostu obejmuje m.in. przebudowę dojazdów do obiektu, naprawę płyty mostu, remont konstrukcji, w tym urządzeń dylatacyjnych oraz rekonstrukcję systemu odwodnienia mostu, wraz z instalacją systemu oczyszczania wody. To nowość, bowiem dotychczas most nie miał takiego urządzenia, a woda spływało wprost do kanału. Termin zakończenia prac określono na 30 listopada bieżącego roku.

Remont tej przeprawy planowany był na rok ubiegły. Jednak został przełożony na ten rok, że względu na prośbę władz Raciborza. Związane to było z pracami remontowymi systemu kanalizacji prowadzonymi przez miasto. Jednoczesna realizacja takich inwestycji sprawiłoby kolosalne problemy komunikacyjne w Raciborzu. Tym razem władze miasta zaakceptowały zmiany w organizacji ruchu zaproponowane przez ZDW w Katowicach na czas remontu mostu nad Ulgą.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą utrudnienia

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport