mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Radom: 5 firm chce budować wiadukty na Żółkiewskiego

Radom: 5 firm chce budować wiadukty na Żółkiewskiego

Pięciu oferentów (w tym trzy konsorcja) zainteresowanych jest budową dwóch wiaduktów nad torami kolejowymi na ulicy Żółkiewskiego w Radomiu, czyli na fragmencie drogi krajowej nr 9. Węzeł drogowy na Gołębiowie powinien być gotowy w ciągu dziewięciu miesięcy od podpisania umowy.

Radom: 5 firm chce budować wiadukty na Żółkiewskiego
Oferty firm chętnych do wykonania tego zadania otworzyliśmy 3 grudnia. Było ich pięć. Najwyższą cenę przedstawił Fart z Kielc - ponad 75 mln złotych. Najtańsza była natomiast oferta firmy Strabag z Pruszkowa - ponad 47,5 mln złotych. Do przetargu zgłosiły się też trzy konsorcja: Mosty-Łódź z Łodzi i Budromost Starachowice z Wąchocka, Intercor z Zawiercia i Trakt z Górek Szczukowskich oraz Banimex z Będzina i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Starachowic. Na sfinansowanie powstania węzła na ulicy Żółkiewskiego zamierzamy przeznaczyć 43 miliony złotych. Szczegółowa weryfikacja ofert pod względem rachunkowym, prawnym i formalnym potrwa co najmniej kilka tygodni.

Zamówienie obejmuje budowę dwóch obiektów mostowych nad linią kolejową nr 8 wraz z łącznicami i włączeniem do istniejącej jezdni ulicy Żółkiewskiego, ale już bez przebudowy trasy krajowej nr 9 pomiędzy tym węzłem i Kozienicką. Zamówienie obejmuje także wykonanie nakładek asfaltowych na drogach objazdowych. W czasie trwania inwestycji istniejący wiadukt zostanie wyłączony z ruchu i wyburzony. Równolegle będzie trwać budowa drugiego, bliźniaczego wiaduktu. Wykonawca przed rozpoczęciem zasadniczych robót będzie musiał położyć nakładki asfaltowe na ulicach Kozienickiej, Struga i 11 Listopada oraz zainstalować nowe sygnalizatory świetlne u zbiegu ulic Energetyków i Stara Wola Gołębiowska. Po zakończeniu robót mostowych wykonawca jeszcze raz będzie musiał położyć nowy asfalt na Kozienickiej, Struga i 11 Listopada oraz odtworzyć nawierzchnie na Żółkiewskiego, Zbrowskiego, Wernera, Szarych Szeregów, Energetyków i Brzustowskiej. Jest to dość ważny wymóg kontraktu i nie ma możliwości rezygnacji z tych prac. Wspomniane nakładki asfaltowe muszą być wykonane zgodnie z zapisami programu funkcjonalno-użytkowego.
Tematy w artykule: mazowieckie inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia RS 245 i Scout - dwie premiery w Genewie
Skoda Octavia RS 245 i Scout - dwie premiery w Genewie
Właśnie wystartował salon motoryzacyjny w Genewie. Jedną z pierwszych konferencji prasowych organizuje Skoda, gdzie zadebiutują dwie specjalne wersje Octavii. Zapraszamy na relację live prosto ze Szwajcarii.