mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Radom: 5 firm chce budować wiadukty na Żółkiewskiego

Radom: 5 firm chce budować wiadukty na Żółkiewskiego

Pięciu oferentów (w tym trzy konsorcja) zainteresowanych jest budową dwóch wiaduktów nad torami kolejowymi na ulicy Żółkiewskiego w Radomiu, czyli na fragmencie drogi krajowej nr 9. Węzeł drogowy na Gołębiowie powinien być gotowy w ciągu dziewięciu miesięcy od podpisania umowy.

Radom: 5 firm chce budować wiadukty na Żółkiewskiego
Oferty firm chętnych do wykonania tego zadania otworzyliśmy 3 grudnia. Było ich pięć. Najwyższą cenę przedstawił Fart z Kielc - ponad 75 mln złotych. Najtańsza była natomiast oferta firmy Strabag z Pruszkowa - ponad 47,5 mln złotych. Do przetargu zgłosiły się też trzy konsorcja: Mosty-Łódź z Łodzi i Budromost Starachowice z Wąchocka, Intercor z Zawiercia i Trakt z Górek Szczukowskich oraz Banimex z Będzina i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Starachowic. Na sfinansowanie powstania węzła na ulicy Żółkiewskiego zamierzamy przeznaczyć 43 miliony złotych. Szczegółowa weryfikacja ofert pod względem rachunkowym, prawnym i formalnym potrwa co najmniej kilka tygodni.

Zamówienie obejmuje budowę dwóch obiektów mostowych nad linią kolejową nr 8 wraz z łącznicami i włączeniem do istniejącej jezdni ulicy Żółkiewskiego, ale już bez przebudowy trasy krajowej nr 9 pomiędzy tym węzłem i Kozienicką. Zamówienie obejmuje także wykonanie nakładek asfaltowych na drogach objazdowych. W czasie trwania inwestycji istniejący wiadukt zostanie wyłączony z ruchu i wyburzony. Równolegle będzie trwać budowa drugiego, bliźniaczego wiaduktu. Wykonawca przed rozpoczęciem zasadniczych robót będzie musiał położyć nakładki asfaltowe na ulicach Kozienickiej, Struga i 11 Listopada oraz zainstalować nowe sygnalizatory świetlne u zbiegu ulic Energetyków i Stara Wola Gołębiowska. Po zakończeniu robót mostowych wykonawca jeszcze raz będzie musiał położyć nowy asfalt na Kozienickiej, Struga i 11 Listopada oraz odtworzyć nawierzchnie na Żółkiewskiego, Zbrowskiego, Wernera, Szarych Szeregów, Energetyków i Brzustowskiej. Jest to dość ważny wymóg kontraktu i nie ma możliwości rezygnacji z tych prac. Wspomniane nakładki asfaltowe muszą być wykonane zgodnie z zapisami programu funkcjonalno-użytkowego.
Tematy w artykule: mazowieckie inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.