mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Radom: 5 firm chce budować wiadukty na Żółkiewskiego

Radom: 5 firm chce budować wiadukty na Żółkiewskiego

Pięciu oferentów (w tym trzy konsorcja) zainteresowanych jest budową dwóch wiaduktów nad torami kolejowymi na ulicy Żółkiewskiego w Radomiu, czyli na fragmencie drogi krajowej nr 9. Węzeł drogowy na Gołębiowie powinien być gotowy w ciągu dziewięciu miesięcy od podpisania umowy.

Radom: 5 firm chce budować wiadukty na Żółkiewskiego
Oferty firm chętnych do wykonania tego zadania otworzyliśmy 3 grudnia. Było ich pięć. Najwyższą cenę przedstawił Fart z Kielc - ponad 75 mln złotych. Najtańsza była natomiast oferta firmy Strabag z Pruszkowa - ponad 47,5 mln złotych. Do przetargu zgłosiły się też trzy konsorcja: Mosty-Łódź z Łodzi i Budromost Starachowice z Wąchocka, Intercor z Zawiercia i Trakt z Górek Szczukowskich oraz Banimex z Będzina i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Starachowic. Na sfinansowanie powstania węzła na ulicy Żółkiewskiego zamierzamy przeznaczyć 43 miliony złotych. Szczegółowa weryfikacja ofert pod względem rachunkowym, prawnym i formalnym potrwa co najmniej kilka tygodni.

Zamówienie obejmuje budowę dwóch obiektów mostowych nad linią kolejową nr 8 wraz z łącznicami i włączeniem do istniejącej jezdni ulicy Żółkiewskiego, ale już bez przebudowy trasy krajowej nr 9 pomiędzy tym węzłem i Kozienicką. Zamówienie obejmuje także wykonanie nakładek asfaltowych na drogach objazdowych. W czasie trwania inwestycji istniejący wiadukt zostanie wyłączony z ruchu i wyburzony. Równolegle będzie trwać budowa drugiego, bliźniaczego wiaduktu. Wykonawca przed rozpoczęciem zasadniczych robót będzie musiał położyć nakładki asfaltowe na ulicach Kozienickiej, Struga i 11 Listopada oraz zainstalować nowe sygnalizatory świetlne u zbiegu ulic Energetyków i Stara Wola Gołębiowska. Po zakończeniu robót mostowych wykonawca jeszcze raz będzie musiał położyć nowy asfalt na Kozienickiej, Struga i 11 Listopada oraz odtworzyć nawierzchnie na Żółkiewskiego, Zbrowskiego, Wernera, Szarych Szeregów, Energetyków i Brzustowskiej. Jest to dość ważny wymóg kontraktu i nie ma możliwości rezygnacji z tych prac. Wspomniane nakładki asfaltowe muszą być wykonane zgodnie z zapisami programu funkcjonalno-użytkowego.
Tematy w artykule: mazowieckie inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando