mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Radom: dofinansowanie na wiadukt

Radom: dofinansowanie na wiadukt

Gmina Radom otrzymała zapewnienie o dofinasowaniu budowy wiaduktu w ul. Żółkiewskiego. Pieniądze pochodzić będą ze środków unijnych -  w wysokości do 85% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Radom: dofinansowanie na wiadukt
Przebudowa wiaduktu w ul. Żółkiewskiego ściśle wiąże się z modernizacją linii kolejowej nr 8.  Wkrótce gmina podpisze z PKP PLK stosowne porozumienie. 

Przypomnijmy, że wiadukt nad torami kolejowymi do Warszawy ma już prawie 20 lat. Jego budowę rozpoczęto pod koniec lat osiemdziesiątych minionego wieku, a następnie na jakiś czas przerwano. Zadanie to skończono dopiero w połowie lat dziewięćdziesiątych. Wcześniej był w tym miejscu strzeżony przejazd kolejowy. Gdy przejeżdżał pociąg, samochody musiały czekać po kilka minut przed zamkniętymi szlabanami. Po wybudowaniu wiaduktu zmienił się układ drogowy w tym rejonie. Na ulicy Żółkiewskiego nie ma już ostrych zakrętów w rejonie torów, natomiast ulica Rodziny Ziętalów nie zaczyna się już w rejonie stacji trafo. Teraz biegnie pod wiaduktem - wzdłuż nasypu i torów kolejowych.

Dopóki nad torami nie będzie dwóch bliźniaczych wiaduktów, fragment ulicy Żółkiewskiego pomiędzy Zbrowskiego a Kozienicką nie będzie mógł być dwujezdniowy. Miasto z własnych pieniędzy nie byłoby w stanie sfinansować całego zadania, bo koszt powstania samych obiektów mostowych byłby ogromny. Teraz jest już jednak szansa na budowę.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.