mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Radom: dofinansowanie na wiadukt

Radom: dofinansowanie na wiadukt

Gmina Radom otrzymała zapewnienie o dofinasowaniu budowy wiaduktu w ul. Żółkiewskiego. Pieniądze pochodzić będą ze środków unijnych -  w wysokości do 85% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Radom: dofinansowanie na wiadukt
Przebudowa wiaduktu w ul. Żółkiewskiego ściśle wiąże się z modernizacją linii kolejowej nr 8.  Wkrótce gmina podpisze z PKP PLK stosowne porozumienie. 

Przypomnijmy, że wiadukt nad torami kolejowymi do Warszawy ma już prawie 20 lat. Jego budowę rozpoczęto pod koniec lat osiemdziesiątych minionego wieku, a następnie na jakiś czas przerwano. Zadanie to skończono dopiero w połowie lat dziewięćdziesiątych. Wcześniej był w tym miejscu strzeżony przejazd kolejowy. Gdy przejeżdżał pociąg, samochody musiały czekać po kilka minut przed zamkniętymi szlabanami. Po wybudowaniu wiaduktu zmienił się układ drogowy w tym rejonie. Na ulicy Żółkiewskiego nie ma już ostrych zakrętów w rejonie torów, natomiast ulica Rodziny Ziętalów nie zaczyna się już w rejonie stacji trafo. Teraz biegnie pod wiaduktem - wzdłuż nasypu i torów kolejowych.

Dopóki nad torami nie będzie dwóch bliźniaczych wiaduktów, fragment ulicy Żółkiewskiego pomiędzy Zbrowskiego a Kozienicką nie będzie mógł być dwujezdniowy. Miasto z własnych pieniędzy nie byłoby w stanie sfinansować całego zadania, bo koszt powstania samych obiektów mostowych byłby ogromny. Teraz jest już jednak szansa na budowę.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.