mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Radom liczy na pieniądze z Unii

Radom liczy na pieniądze z Unii

Przyszłoroczny budżet na inwestycje drogowe w Radomiu wyniesie niecałe 43 mln zł. Aby zrealizować zaplanowane osiem dużych inwestycji, niezbędne jest wsparcie finansowe z Unii Europejskiej na jakie liczy miasto.

Radom liczy na pieniądze z Unii
Projekt budżetu na przyszły rok nie napawa optymizmem. Miasto dysponuje zbyt małą kwotą aby we własnym zakresie zrealizować najważniejsze inwestycje drogowe. Przy większych inwestycjach widnieją jedynie symboliczne kwoty. Dlatego Radom będzie starać się pozyskać dofinansowanie a za pieniądze z budżetu zostanie wykonana dokumentacja i wykup gruntów.
Urzędnicy liczą, że uda się zdobyć z Unii Europejskiej pieniądze na modernizację ośmiu dróg.

Planowane inwestycje to m.in.:
  • remont prawie 9 km odcinka drogi krajowej nr 9 (ul. Żółkiewskiego, Wojska Polskiego i Słowackiego do granic miasta). Koszt inwestycji to 111 mln zł.
  • przebudowa odcinka drogi krajowej nr 12 (od ul. Limanowskiego do wiaduktu Grzecznarowskiego, wraz z przebudową skrzyżowania Wierzbicka - Limanowskiego - 1905 Roku oraz Dowkonta i Grzecznarowskiego). Prace będą kosztować 37 mln zł.
  • przebudowa ul. Młodzianowskiej i Mariackiej od ul. ks. Sedlaka do połączenia z projektowaną obwodnicą południową. Modernizacja jest warta 50 mln zł.
Od pozyskania unijnych pieniędzy uzależnione są także modernizacje ulicy Warszawskiej, wiaduktu przy ul. Żeromskiego, ronda ks. Popiełuszki i ul. Kozienickiej, ul. Prażmowskiego i fragmentu ul. Młodzianowskiej (trasa N-S), a także ul. Mieszka I od Aleksandrowicza do Witosa.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~uwdag 2008-12-10

Dobrze że maja robić tę drogę na początku Radomia do Słowackiego bo nie wiadomo jak się nią jedzie czy to Radom czy jakaś wieś.

~ambro 2007-11-26

W końcu cos się dzieje. Bo widząc radomskie drogi (szczególnie dziewiątke) zastanawiam sie czy to miasto leży w Europie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.