mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Radom: pieniądze na drogę krajową nr 12

Radom: pieniądze na drogę krajową nr 12

Przebudowa miejskiego fragmentu drogi krajowej nr 12 w Radomiu – ulicy 1905 Roku, na odcinku od ulicy Limanowskiego do wiaduktu w ulicy Grzecznarowskiego wraz z dwupoziomowym skrzyżowaniem z ulicą Młodzianowską zostanie zasilona z funduszy unijnych. Ogólna wartość projektu to prawie 44,4 mln zł, z czego wsparcie unijne wyniesie ponad 37,7 mln zł. Inwestycja powinna zakończyć się jesienią  2010 roku.

Radom: pieniądze na drogę krajową nr 12
Zakres prac związanych z tym przedsięwzięciem jest potężny. Wchodzi w niego przebudowa ulicy 1905 Roku od ul. Mariackiej do Maratońskiej,  ul. Młodzianowskiej od ul. Sedlaka do Gdyńskiej, ul. Limanowskiego od ul. Pawiej do Szopena, ul. ks. Łukasika od ul. Kijewskiej do ul. 1905 Roku.

Roboty objęły także budowę i przebudowę infrastruktury podziemnej oraz wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach: 1905 Roku i ul. Młodzianowskiej, ul. Obrońców i 1905 Roku, ul. 1905 Roku i Limanowskiego oraz Maratońskiej. Istotnym elementem przedsięwzięcia jest budowa wiaduktu w ciągu ul. 1905 Roku (ulica przebiegać będzie górą)  oraz układu komunikacyjnego wraz ze skrzyżowaniem ulic  1905 Roku, Limanowskiego, Maratońskiej i ks. Łukasika.

W ramach przebudowy ulicy wykonane też zostały drogi rowerowe, układane są nowe chodniki oraz oświetlenie.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Cezet Bis oraz Jawal Kielce.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Ferrari 612 GTO

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?