mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Radom stara się o dotacje na drogi

Radom stara się o dotacje na drogi

Radom bierze udział w naborze wniosków do kolejnej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. - Zdecydowaliśmy o złożeniu wniosków o dofinansowanie przebudowy w roku 2014 ulic Wolność oraz Starowiejskiej - informuje MZDiK w Radomiu.

Radom stara się o dotacje na drogi
Zgodnie z tegorocznymi zasadami naboru, dofinansowanie do jednego zadania może wynieść 50 procent kosztów kwalifikowanych inwestycji, ale nie więcej niż 3 miliony złotych. Powiaty ziemskie i miasta na prawach powiatu mogą złożyć dwa wnioski, pozostałe gminy - jeden wniosek. Inwestycje muszą zostać ukończone w roku, na który zostanie udzielona dotacja.

Wartość przebudowy ulicy Wolność to 3 miliony 340 tysięcy złotych. Projekt obejmuje budowę od postaw całej ulicy. Powstałaby nowa kanalizacja deszczowa, wyniesione przejścia dla pieszych, prace objęłyby również budowę odgałęzienia do ulicy Warzywnej. w planach ponadto jest zainstalowanie nowego oświetlenia.

- Gruntową ulicę Starowiejską chcielibyśmy przebudować wspólnie z Radwagiem, wiodącym producentem nowoczesnych wag elektronicznych. Mamy podpisane porozumienie z tą firmą w zakresie współfinansowania inwestycji. Ulica Starowiejska również zostałaby zbudowana od podstaw: powstałyby chodniki, bezpieczne przejścia dla pieszych oraz oświetlenie. Koszt przebudowy to 3 miliony 500 tysięcy złotych - MZDiK.

Przyjmowanie wniosków do tegorocznej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych potrwa do poniedziałku, 30 września. Wstępne listy rankingowe zostaną ogłoszone przez wojewodę mazowieckiego do 31 października.
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Łódź bez TIR-ów

Łódź bez TIR-ów

Polskie drogi 2015-02-20

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji drogowych

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji...

Polskie drogi 2015-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.