mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ramy czasowe dla wiaduktów w ulicy Andersa

Ramy czasowe dla wiaduktów w ulicy Andersa

Trwająca od ubiegłego roku budowa nowych wiaduktów w ulicy Andersa nabiera tempa. Pierwszy z planowanych trzech wiaduktów będzie gotowy 29 października. Do tego czasu powstaną także wszystkie te elementy pozostałych dwóch wiaduktów, których budowa powoduje ograniczenia w  ruchu na ul. Słomińskiego.

Ramy czasowe dla wiaduktów w ulicy Andersa
Organizacja ruchu na czas rozpoczynającej się budowy II linii metra przewiduje bowiem, że most Gdański wraz z ul. Słomińskiego staną się pod koniec roku objazdami dla samochodów indywidualnych, a to oznacza, że prace przy budowie wiaduktów powodujące ograniczenia w ruchu na ul. Słomińskiego muszą być już wówczas ukończone.  
 
Aby zrealizować budowę w przyjętym terminie konieczne jest wprowadzenie w nocy z 6 na 7 kwietnia zmian w organizacji ruchu, w tym zamknięcie ulicy Andersa na odcinku od ulicy Dawidowskiego do ulicy generała Zajączka. Objazd będzie prowadził ulicami: Krajewskiego, Zakroczymską,  Konwiktorską oraz Sanguszki.
 
Z ruchu wyłączona zostanie także jedna jezdnia ulicy Słomińskiego na odcinku od Dworca Gdańskiego do przystanku autobusowego Bonifraterska. Ruch w kierunku Pragi poprowadzony będzie objazdem ulicami: Dawidowskiego – prostopadle przez zamkniętą ul. Andersa – ul. Bonifraterską do ul. Słomińskiego. W kierunku Woli, na zwężonym odcinku ulicy Słomińskiego  kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu.   
 
Dzięki wprowadzonym zmianom, 7 kwietnia rozpocznie się demontaż tymczasowego wiaduktu nad ulicą Słomińskiego. Konstrukcja tymczasowa nad torami kolejowymi posłuży pieszym do początku maja. Konieczność jej demontażu po tym czasie wynika z przyjętego harmonogramu prac przy budowie nowego wiaduktu, na który wpływ miał uzgodniony z PKP PLK regulamin wyłączeń trakcji kolejowej.
 
Od 7 kwietnia prowadzone będą także prace przy przebudowie torowiska tramwajowego wzdłuż Słomińskiego. Zmiana lokalizacji torowiska jest konieczna do wybudowania podpór pod nowe obiekty. Tymczasowe torowisko będzie funkcjonowało do połowy września.  
 
Rozbiórka starego wiaduktu nad ulicy Słomińskiego, która rozpocznie się 16 kwietnia i potrwa do 19 kwietnia, oznacza całkowite wyłączenie w tych dniach z ruchu ulicy Słomińskiego. Po rozebraniu starej przeprawy ruszą prace związane z wykonaniem podpór pod nowe wiadukty. Pierwszy z nich ma być gotowy do 29 października. Będzie to wiadukt zachodni, od strony Dworca Warszawa Gdańska i to on posłuży do przywrócenia ruchu w ul. Andersa. Kolejne dwie przeprawy będą powstawały do października 2011 roku.
 
Nowe wiadukty w ulicy Andersa, za kwotę 79 milionów złotych, buduje konsorcjum, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o.

Podobne wiadomości:

Pakiet stylizacyjny dla BMW serii 7

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~bla 2010-04-09

psq, tyle że to nie pierwszy raz...

~psq 2010-04-09

racja, dziwnie, że nie dodali że chodzi o Warszawę mam nadzieję, że to przeoczenie ale nie przyklejajmy od razu Warszawiakom łatki, ze są aroganccy z definicji...

~bla 2010-04-08

Typowa warszawska arogancja.

~zphwk 2010-04-08

no właśnie mogli by napisać w tym artykule w jakim mieście przynajmniej prowadzone są ww prace

~jk 2010-04-08

Czy zasada jest, ze jesli w artykule nie jest napisane w jakim miescie odbywaja sie dane prace, to z definicji jest to Warszawa?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.