mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Raport z budowy A1

Raport z budowy A1

W ciągu ostatniego tygodnia na budowie autostrady A1 od Czerniewic do Kowala przybyło 200 pracowników, 100 maszyn budowlanych i ponad 12 km warstwy wiążącej. Widoczne jest duże zaangażowanie ludzi i sprzętu.

Raport z budowy A1
Od 23 do 30 sierpnia na kujawsko-pomorskich odcinkach budowanej autostrady pracowało dziennie 1660 osób i 760 maszyn budowlanych a prace prowadzono na 40 obiektach mostowych. Wykonawca ułożył ponad 12 km warstwy wiążącej. Prowadzono prace na trasie głównej oraz roboty branżowe i ziemne związane m.in. z uzupełnianiem warstw nasypu i wykonywaniem rowów odwadniających. Prowadzono dalsze roboty na obiektach mostowych w tym: szalowanie, zabezpieczanie powłokami malarskimi i tynkarskimi.

Na budowie A1 pomiędzy Strykowem a Tuszynem w okresie 23-30 sierpnia 2013 r. na poszczególnych odcinkach pracowało średnio 175 osób i 205 maszyn budowlanych.
Tematy w artykule: autostrady

Podobne wiadomości:

Rząd ma nowy plan na drogi ekspresowe

Rząd ma nowy plan na drogi ekspresowe

Polskie drogi 2016-05-20

Utrudnienia na majówkę - GDDKiA radzi

Utrudnienia na majówkę - GDDKiA radzi

Polskie drogi 2016-05-02

Komentuj:

~enrico 2013-09-08

Staram się nie być tu malkontentem! Ale widzę, że Polimex na budowie odcinka A1: Stryków-Tuszyn, najzwyczajniej sobie nie radzi! Nie znam przyczyny, bo nikt o tym nie napisał, ale z doświadczenia zawodowego wiem, że brakuje tam porządnych fachowców- głównie mostowców! A bez mostów, wiaduktów, estakad, itp. żadna droga ekspresowa nie powstanie! GDDKiA musi wymóc przyśpieszenie zaangażowanie tam fachowj firmy !! Inaczej termin zakończenia tego 40-km odcinka wydłuży się o rok!! Obym się mylił!!

~Horacy 2013-09-02

Obawiam się, że roboty na A1 Stryków - Tuszyn na dobre ruszą dopiero na wiosnę, gdy drogowcy po skończeniu A1 Toruń - Kowal wezmą się w końcu za ten objazd Łodzi. I tak to by była jeszcze bardzo dobra wiadomość, gdyby na wiosnę można już tak cały czas jechać autostradą A1 z Łodzi do Gdańska .

chriswaw 2013-09-01

A1 Toruń-Kowal buduje 1.660 osób a Stryków-Tuszyn - 170, z czego połowa to nadzór. Tak więc 90 robotników Polimexu buduje 40 km autostrady + 40 mostów i wiaduktów. Dwóch wypada na kilometr z mostem/wiaduktem. Jeden pewnie buduje drogę a ten drugi - most. W przyszłym roku na pewno skończą. Minister Nowak obiecał !

~Horacy 2013-09-01

Zeby to tak przybylo pracownikow na budowie A1 Strykow - Piotrkow, a roboty nabraly tam takiego rozpedu jak na A1 Kowal - Czerniewice.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.