mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Raport z budowy autostrady A1

Raport z budowy autostrady A1

Systematycznie wzrasta zaangażowanie ludzi i sprzętu na budowie autostrady A1 w województwie kujawsko-pomorskim. - W tym tygodniu na wszystkich odcinkach budowanej autostrady A1 od Czerniewic do Kowala dziennie pracowało średnio 514 osób i 175 maszyn budowlanych. Zatwierdzono też kolejnych podwykonawców, usługodawców i dostawców, tym samym zwiększając mobilizację na budowie do 67 firm podwykonawczych, usługodawczych i dostawczych - wynika zraportu prezentowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Raport z budowy autostrady A1
- Z uwagi na występujące w tygodniu intensywne opady deszczu we wtorek ( 25.06 ) odwołano układanie warstw nawierzchni, prace tynkarskie, ziemne i niektóre prace przy obiektach mostowych. Większych zniszczeń na budowie spowodowanych opadami deszczu nie odnotowano. Od środy wszystkie prace na odcinkach zostały wznowione i kontynuowane zgodnie z  wcześniejszymi założeniami - czytamy w raporcie.

W okresie 21-27 czerwca na budowanej autostradzie A1 Wykonawca ułożył ponad 52 270 m2 podbudowy bitumicznej i ok. 2.300 m2 podbudowy z kruszywa łamanego. Trwały też prace przy warstwach nasypów i wykonywaniu kolejnych rowów odwadniających. Kontynuowano naprawy dróg technologicznych i umacniano zbiorniki retencyjne i filtracyjne. Za pomocą kamer Wykonawca przeprowadza sukcesywne inspekcje kanałów służących do odprowadzania wody ze studzienek a także wymieniał uszkodzone elementy zbiorników retencyjnych. Na wysokości miejscowości Siedlim, przy drogach dojazdowych do autostrady Wykonawca prowadził prace związane z ulepszeniem istniejących warstw nasypów oraz wzmacnianiem podłoża gruntowego  (stabilizacja).

W ostatnim tygodniu kontynuowano też prace na obiektach mostowych. Rozpoczęto również tyczenia geodezyjne pod montaż słupów ekranów akustycznych i siatek ochronnych dla zwierząt. Nadzór przyrodniczy prowadzi dalsze obserwacje terenowe na placu budowy, zajmuje się odławianiem płazów z zastoisk wodnych i konserwacją wygrodzeń dla płazów.

W tym tygodniu wykonawca planuje: układanie podbudowy zasadniczej, wykonywanie kolejnych nasypów, naprawę i zabezpieczenie skarp, prace wodno-kanalizacyjne a także dalsze prace na obiektach inżynierskich.


 
Tematy w artykule: autostrady

Podobne wiadomości:

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

~Artur, Wuppertal 2013-07-02

I co Jotgie, bedzie sie tez trzymac kilkadziesiät lat, czy tylko do wiosny?

~Jotgie 2013-07-02

...i 2300 m2 podbudowy... ja dzisiaj na zadupiaszczej drodze gminnej zrobiłem 3-ma ludźmi (równiarka, walec i 1 łopaciasz) prawie 3000 m2.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.