mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Raport z budowy łącznika A4-S8 czyli wschodniej obwodnicy Wrocławia

Raport z budowy łącznika A4-S8 czyli wschodniej obwodnicy Wrocławia

Prace na budowie Łącznika Aglomeracyjnego A4-S8, wiodącego od Bielan Wrocławskich przez Łany do Długołęki (woj. dolnośląskie), trwają już ponad rok. Robotnicy przygotowują tam m.in. trzy mosty, dwie estakady i mierzący ponad 5 km odcinek nowej drogi wojewódzkiej.

Raport z budowy łącznika A4-S8 czyli wschodniej obwodnicy Wrocławia
Postęp prac na poszczególnych odcinkach budowy prezentuje się następująco:

- Most przez Odrę o długości 286 m – wykonano już wszystkie podpory mostu, jego konstrukcja nośna mostu powstaje w technologii nawisowej. Powstało już 70 m przeprawy, w tempie 10 metrów tygodniowo;

- Most przez Oławę o długości 102 m – wykonano wszystkie podpory mostu, budowane są rusztowania pod konstrukcję nośną;

- Most MD3 o długości 120 m – wykonano wszystkie podpory mostu, zmontowane zostały rusztowania i deskowania konstrukcji nośnej, trwają prace zbrojeniowe;

- Estakada ET1 o długości 614 m – wykonano prawie wszystkie podpory, zabetonowano 4 przęsła, trwa zbrojenie piątego przęsła. Konstrukcja nośna estakady zostanie wykonana za pomocą tzw. rusztowania kroczącego (w tempie 40 m konstrukcji nośnej w dwa tygodnie);

- Estakada MD4 o długości 532 m – wykonano wszystkie pale, wylano ponad połowę fundamentów i trzonów podpór.

Ponadto w stanie surowym są dwa przejścia dla zwierząt, trwają też prace przy budowie trzeciego przejścia i przepustu technologicznego. Wykonano już natomiast 10 przepustów z rur stalowych.

Budowa wiaduktu WD4 w Łanach zbliża się do końca, przebudowano tam też ul. Odrzańską. W ramach prac drogowych wykonano 80 000 m3 nasypów, trwają tzw. roboty branżowe i przebudowano sieć wysokiego napięcia.

Przypomnijmy, 19 czerwca 2009 roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei i Skanska S.A. podpisały umowę na budowę pierwszej części tzw. obwodnicy wschodniej Wrocławia na trasie Bielany – Łany – Długołęka (odcinek o długości 5,59 km ). Wartość kontraktu to 215 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na styczeń 2013 roku. Wschodnia obwodnica Wrocławia ma w przyszłości połączyć autostradę A4 z drogą  S8 w kierunku Warszawy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~jumper 2010-09-24

Niestety brak mapki a te budowane niecałe 6 km to nawet nie połowa całego odcinka obwodnicy wschodniej Wrocławia. O pozostałej części nawet brak wzmianki. Cała obwodnica wschodnia nie powstanie przed 2014-2015 więc można się cieszyć budową drogi ale nie można się podniecać całą obwodnicą. Pozdrawiam.

~Hellboy 2010-09-23

Czyli powstanie tzw wschodnia obwodnica Wrocławia. W sumie A8 czyli autostradowa obwodnica Wrocławia też będzie się łączyć z A4 intesywne prace trwają już od dłuższego czasu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.