mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Raport z budowy łącznika A4-S8 czyli wschodniej obwodnicy Wrocławia

Raport z budowy łącznika A4-S8 czyli wschodniej obwodnicy Wrocławia

Prace na budowie Łącznika Aglomeracyjnego A4-S8, wiodącego od Bielan Wrocławskich przez Łany do Długołęki (woj. dolnośląskie), trwają już ponad rok. Robotnicy przygotowują tam m.in. trzy mosty, dwie estakady i mierzący ponad 5 km odcinek nowej drogi wojewódzkiej.

Raport z budowy łącznika A4-S8 czyli wschodniej obwodnicy Wrocławia
Postęp prac na poszczególnych odcinkach budowy prezentuje się następująco:

- Most przez Odrę o długości 286 m – wykonano już wszystkie podpory mostu, jego konstrukcja nośna mostu powstaje w technologii nawisowej. Powstało już 70 m przeprawy, w tempie 10 metrów tygodniowo;

- Most przez Oławę o długości 102 m – wykonano wszystkie podpory mostu, budowane są rusztowania pod konstrukcję nośną;

- Most MD3 o długości 120 m – wykonano wszystkie podpory mostu, zmontowane zostały rusztowania i deskowania konstrukcji nośnej, trwają prace zbrojeniowe;

- Estakada ET1 o długości 614 m – wykonano prawie wszystkie podpory, zabetonowano 4 przęsła, trwa zbrojenie piątego przęsła. Konstrukcja nośna estakady zostanie wykonana za pomocą tzw. rusztowania kroczącego (w tempie 40 m konstrukcji nośnej w dwa tygodnie);

- Estakada MD4 o długości 532 m – wykonano wszystkie pale, wylano ponad połowę fundamentów i trzonów podpór.

Ponadto w stanie surowym są dwa przejścia dla zwierząt, trwają też prace przy budowie trzeciego przejścia i przepustu technologicznego. Wykonano już natomiast 10 przepustów z rur stalowych.

Budowa wiaduktu WD4 w Łanach zbliża się do końca, przebudowano tam też ul. Odrzańską. W ramach prac drogowych wykonano 80 000 m3 nasypów, trwają tzw. roboty branżowe i przebudowano sieć wysokiego napięcia.

Przypomnijmy, 19 czerwca 2009 roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei i Skanska S.A. podpisały umowę na budowę pierwszej części tzw. obwodnicy wschodniej Wrocławia na trasie Bielany – Łany – Długołęka (odcinek o długości 5,59 km ). Wartość kontraktu to 215 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na styczeń 2013 roku. Wschodnia obwodnica Wrocławia ma w przyszłości połączyć autostradę A4 z drogą  S8 w kierunku Warszawy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~jumper 2010-09-24

Niestety brak mapki a te budowane niecałe 6 km to nawet nie połowa całego odcinka obwodnicy wschodniej Wrocławia. O pozostałej części nawet brak wzmianki. Cała obwodnica wschodnia nie powstanie przed 2014-2015 więc można się cieszyć budową drogi ale nie można się podniecać całą obwodnicą. Pozdrawiam.

~Hellboy 2010-09-23

Czyli powstanie tzw wschodnia obwodnica Wrocławia. W sumie A8 czyli autostradowa obwodnica Wrocławia też będzie się łączyć z A4 intesywne prace trwają już od dłuższego czasu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.