mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Raport z budowy południowej obwodnicy Radomia

Raport z budowy południowej obwodnicy Radomia

Budowa południowej obwodnicy Radomia jest coraz bardziej zaawansowana. Praktycznie na całej długości przyszłej trasy dobrze już widać, którędy będą przebiegały i jak będą wyglądały poszczególne jezdnie. Zaawansowana jest też budowa obiektów mostowych - informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Raport z budowy południowej obwodnicy Radomia
U zbiegu obwodnicy Radomia z aleją Grzecznarowskiego na razie ruch dwukierunkowy odbywa się po jednej jezdni. W ubiegłym tygodniu drogowcy zaczęli jednak kłaść ostatnią warstwę nawierzchni bitumicznej na przebudowanym odcinku po stronie Centrum Handlowego M1. Oznacza to, że już niebawem zostanie wprowadzona w tym rejonie stała organizacja ruchu. Coraz bliżej jest również do dopuszczenia możliwości przejazdu fragmentem obwodnicy pomiędzy aleją Grzecznarowskiego a ulicą Wyścigową.

Ulice Wyścigowa i Armii Krajowej wraz z pętlą autobusową oraz przedłużenie ulicy Witkacego między Wyścigową i Grzebieniową już od kilku tygodni służą kierowcom, pieszym i rowerzystom. Nadal nie można przejeżdżać odcinkiem między Grzebieniową i Milenijną. Dojazd wzdłuż obwodnicy do ulicy Witkacego będzie jednak niebawem możliwy, bo przed weekendem drogowcy rozpoczęli układanie masy bitumicznej.

Tymczasem w wykopie, w którym ma biec obwodnica, trwa profilowanie skarp oraz utwardzanie podłoża. W pobliżu pętli autobusowej na Prędocinku konieczne było wzmocnienie podmokłego gruntu kruszywem. Roboty były możliwe dopiero po wybudowaniu kanału pod ulicą Witkacego, odprowadzającego wodę z koryta obwodnicy. Likwidacji uległa grobla, którą do tej pory piesi przechodzili z Malczewa na Prędocinek. Wykonawca inwestycji nie zapomniał jednak o przechodniach i wyznaczył dla nich zastępczy ciąg w pobliżu budowanej kładki.

Na wiadukcie u zbiegu Wiejskiej i Godowskiej niedawno położono ostatnią warstwę masy bitumicznej, tak zwaną ścieralną. Dzięki temu było możliwe przeprowadzenie prób obciążeniowych tej konstrukcji. W ubiegłym tygodniu na obiekt wjechało kilka wywrotek. Specjalistyczne urządzenia mierzyły w tym czasie, czy ugięcie płyty nie przekracza norm przewidzianych przez projektantów. Wyniki badań wraz z dokumentacją obiektu trafią do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, który ma od 30 do 90 dni na dopuszczenie konstrukcji do użytku.

Pomiędzy tym wiaduktem a torami kolejowymi ułożono już prawie wszystkie krawężniki. Drogowcy przystąpili tam do układania pierwszych warstw asfaltu. Przy ulicy Warsztatowej widać już zarys przyszłego ronda. Prace ziemne trwają także w pobliżu skrzyżowania z ulicą Potkanowską oraz wzdłuż ulicy Żelaznej. Niemal gotowe jest rondo turbinowe na planowanym połączeniu obwodnicy południowej z krajową "siódemką".
Tematy w artykule: mazowieckie

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

KittRoad 2013-11-27

To mi wygląda na przyczepę po prostu. Jak zobaczyłem temat to pierwsze co mi przyszło do głowy to naczepy takie jak na pickupy się kupuje. Można sobie mieszkać i jeździć. Ewentualnie kempingową przyczepę, czy nawet wóz kempingowy. Choć przyczepa jest bardziej praktyczna, zawsze można ją odczepić i jechać samochodem. Słyszałem że do przyczep najlepiej sprawdzają się pickupy. Resory piórowe na tyle i jest i ładowność dobra i sporo można ciągnąć przyczepą.

KittRoad 2013-11-27

Dla mnie też to zagadka jest. Nie chce nikomu dopiekać, ale może miały być 3 drogi? :).... Po takich autostradach fajnie śmiga się pickupem, albo SUVem. Jest to poczucie, że człowiek jest wyżej od innych kierowców. Boimy się jedynie tirowców na szosie.

~Jotgie 2013-11-26

Obwodnica będzie tyle, że będzie się kończyć marnym rondem, korkami, i wąskim wylotem na Lublin (także łącznie z wiaduktem WZDŁUŻ DK12). O co tu chodzi?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.