mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Raport z prac na A1 Stryków - Tuszyn

Raport z prac na A1 Stryków - Tuszyn

W ubiegłym tygodniu na odcinku budowanej autostrady A1 Stryków – Tuszyn dziennie pracowało średnio 140 maszyn budowlanych i średnio 95 osób.

Raport z prac na A1 Stryków - Tuszyn
Wykonywano kolejne warstwy nasypów i wykopów, trwały dalsze prace przy stabilizacji podłoża gruntowego pod drogę główną, wykonywano roboty przy przepustach skrzynkowych – montaż prefabrykatów, wykonywanie zbrojenia wlotów/wylotów przepustów, wykonywanie zbrojenia płyty zespalającej na przepustach, montaż izolacji na połączeniach prefabrykatów oraz izolacji przeciwwilgociowej. Trwały dalsze prace na MOP „Wiśniowa Góra”: stabilizacja podłoża gruntowego pod drogi manewrowe, wykonywanie warstwy mrozoochronnej, wykonywanie stropodachów na budynkach sanitariatów. W dalszym ciągu prowadzono czynności przy przebudowie kolizji wodno-kanalizacyjnych, elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych, roboty nad przebudową gazociągu a także pomiary laboratoryjne oraz geodezyjne na wykonanych odcinkach robót - czytamy w raporcie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Tematy w artykule: autostrada

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2013-10-16

Teraz za A1 robi gówniano wąska DW 716 przez Koluszki

~Sedes_z_Szaletu 2013-10-09

Wiele wskazuje na to, że L.Witeckiemu skończyła się cierpliwość. WRESZCIE ! GDDKiA uczyniła właśnie pierwszy krok w kierunku zerwania umowy z Polimexem i zażądała od Reiffeisen-Banku wypłaty kaucji gwarancyjnej Polimexu. Przy okazji wyszło na jaw, że ... ODPOWIEDZIALNOŚĆ gwarancyjna banku ... WYGASŁA w maju b.r., co GDDKiA najwyraźniej przeoczyła. Wygląda więc na to, że GDDKiA odejdzie z kwitkiem i nie dostanie nic. Ale może przynajmniej nowy przetarg na A1 Stryków-Tuszyn zostanie rychło rozpisany. Więcej TU : www.bankier.pl/wiadomosc/POLIMEX-MOSTOSTAL-Otrzymanie-zadania-wyplaty-gwarancji-2957295.html i TU : http://notowania.pb.pl/espi/3362420,60515,polimex-mostostal-sa-otrzymanie-zadania-wyplaty-gwarancji ORAZ: http://pulsinwestora.pb.pl/3363329,61135,gddkia-zada-14-mln-zl-od-polimeksu

~chriswaw 2013-10-07

GDDKiA raportuje z A1 : "Pod Toruniem kładziemy asfalt a pod Łodzią - WCISKAMY KIT" ... (...że tu niby też cokolwiek się dzieje...) . . . . / Lech Witecki / http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,14732169,Autostrada_A1__Bez_szans_na_oddanie_w_terminie.html?v=1&obxx=14732169#opinions#ixzz2h3HduFPv

~warszawiak 2013-10-07

Chyba szykuje się kolejna kompromitacja GDDKiA. Pierwotny termin oddania tego odcinka A1 minął w sierpniu b.r., potem ten termin przedłużono do sierpnia 2014 r., a ostatnio do października 2014 roku. Cały obecny sezon budowlany zdaje się poszedł w plecy. Dlaczego GDDKiA nie wyrzuca Polimexu na zbity pysk i to nie tylko z tej budowy? Guzik mnie obchodzi, że to polska firma, którą niby trzeba ratować, jak kompletnie nic nie potrafi wykonać w terminie. Dla dziadostwa nie powinno być tu miejsca. Nic dziwnego, że nikt z podwykonawców nie chce podpisać z nimi umowy bez gwarancji ze strony GDDKiA o otrzymaniu wynagrodzenia. A GDDKiA wzbrania się przed podpisaniem takich gwarancji. I tak kółko się zamyka, a budowa praktycznie stoi. Ile to już było obietnic, ze w kolejne wakacje...bla, bla, bla... pojedziemy A1 omijając Łódź? Zliczyć trudno. Ciekawe, co na to stali obrońcy urzędasów-nieudaczników z GDDKiA i ministerstwa transportu?

~kix 2013-10-07

DWÓCH LUDZI przypada NA KILOMETR budowanej autostrady !!! Polimex w kulki leci ! A GDDKiA to kupuje ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.