mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Raport z prac na A1 Stryków - Tuszyn

Raport z prac na A1 Stryków - Tuszyn

W ubiegłym tygodniu na odcinku budowanej autostrady A1 Stryków – Tuszyn dziennie pracowało średnio 140 maszyn budowlanych i średnio 95 osób.

Raport z prac na A1 Stryków - Tuszyn
Wykonywano kolejne warstwy nasypów i wykopów, trwały dalsze prace przy stabilizacji podłoża gruntowego pod drogę główną, wykonywano roboty przy przepustach skrzynkowych – montaż prefabrykatów, wykonywanie zbrojenia wlotów/wylotów przepustów, wykonywanie zbrojenia płyty zespalającej na przepustach, montaż izolacji na połączeniach prefabrykatów oraz izolacji przeciwwilgociowej. Trwały dalsze prace na MOP „Wiśniowa Góra”: stabilizacja podłoża gruntowego pod drogi manewrowe, wykonywanie warstwy mrozoochronnej, wykonywanie stropodachów na budynkach sanitariatów. W dalszym ciągu prowadzono czynności przy przebudowie kolizji wodno-kanalizacyjnych, elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych, roboty nad przebudową gazociągu a także pomiary laboratoryjne oraz geodezyjne na wykonanych odcinkach robót - czytamy w raporcie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Tematy w artykule: autostrada

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2013-10-16

Teraz za A1 robi gówniano wąska DW 716 przez Koluszki

~Sedes_z_Szaletu 2013-10-09

Wiele wskazuje na to, że L.Witeckiemu skończyła się cierpliwość. WRESZCIE ! GDDKiA uczyniła właśnie pierwszy krok w kierunku zerwania umowy z Polimexem i zażądała od Reiffeisen-Banku wypłaty kaucji gwarancyjnej Polimexu. Przy okazji wyszło na jaw, że ... ODPOWIEDZIALNOŚĆ gwarancyjna banku ... WYGASŁA w maju b.r., co GDDKiA najwyraźniej przeoczyła. Wygląda więc na to, że GDDKiA odejdzie z kwitkiem i nie dostanie nic. Ale może przynajmniej nowy przetarg na A1 Stryków-Tuszyn zostanie rychło rozpisany. Więcej TU : www.bankier.pl/wiadomosc/POLIMEX-MOSTOSTAL-Otrzymanie-zadania-wyplaty-gwarancji-2957295.html i TU : http://notowania.pb.pl/espi/3362420,60515,polimex-mostostal-sa-otrzymanie-zadania-wyplaty-gwarancji ORAZ: http://pulsinwestora.pb.pl/3363329,61135,gddkia-zada-14-mln-zl-od-polimeksu

~chriswaw 2013-10-07

GDDKiA raportuje z A1 : "Pod Toruniem kładziemy asfalt a pod Łodzią - WCISKAMY KIT" ... (...że tu niby też cokolwiek się dzieje...) . . . . / Lech Witecki / http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,14732169,Autostrada_A1__Bez_szans_na_oddanie_w_terminie.html?v=1&obxx=14732169#opinions#ixzz2h3HduFPv

~warszawiak 2013-10-07

Chyba szykuje się kolejna kompromitacja GDDKiA. Pierwotny termin oddania tego odcinka A1 minął w sierpniu b.r., potem ten termin przedłużono do sierpnia 2014 r., a ostatnio do października 2014 roku. Cały obecny sezon budowlany zdaje się poszedł w plecy. Dlaczego GDDKiA nie wyrzuca Polimexu na zbity pysk i to nie tylko z tej budowy? Guzik mnie obchodzi, że to polska firma, którą niby trzeba ratować, jak kompletnie nic nie potrafi wykonać w terminie. Dla dziadostwa nie powinno być tu miejsca. Nic dziwnego, że nikt z podwykonawców nie chce podpisać z nimi umowy bez gwarancji ze strony GDDKiA o otrzymaniu wynagrodzenia. A GDDKiA wzbrania się przed podpisaniem takich gwarancji. I tak kółko się zamyka, a budowa praktycznie stoi. Ile to już było obietnic, ze w kolejne wakacje...bla, bla, bla... pojedziemy A1 omijając Łódź? Zliczyć trudno. Ciekawe, co na to stali obrońcy urzędasów-nieudaczników z GDDKiA i ministerstwa transportu?

~kix 2013-10-07

DWÓCH LUDZI przypada NA KILOMETR budowanej autostrady !!! Polimex w kulki leci ! A GDDKiA to kupuje ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando