mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rekomendacja DTS Zabrze-Gliwice

Rekomendacja DTS Zabrze-Gliwice

Rząd przyjął informację na temat kontynuacji inwestycji Drogowej Trasy Średnicowej na odcinku zachodnim oraz intencji zaciągnięcia kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym na ten cel.

Zarząd Województwa Śląskiego przedstawił wykaz dużych projektów, które zostaną przedłożone Komisji Europejskiej jako propozycje przedsięwzięć o szczególnym znaczeniu dla Śląska. Jednym z rekomendowanych projektów jest własnie kontynuacja budowy Drogowej Trasy Średnicowej "Zachód" Zabrze-Gliwice. Przedsięwzięcie będzie kosztować 307 mln euro. Postanowiono ubiegać się o dofinansowanie w wysokości  75 mln euro. Komisja Europejska powinna podjąć decyzje o akceptacji projektów w ciągu kilku najbliższych miesięcy i zatwierdzić do realizacji najlepsze z nich.

Rada Ministrów przyjęła również do wiadomości zakres i cele określone w informacji w odniesieniu do intencji zaciągnięcia kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym w łącznej wysokości do 160 mln EUR oraz zobowiązała ministra finansów do podjęcia rozmów z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym w celu pozyskania środków kredytowych w łącznej wysokości 160 mln EUR na współfinansowanie Projektu, w porozumieniu z ministrem transportu.

DTŚ docelowo przebiegać będzie od Katowic przez Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze do Gliwic, stycznie do obszarów centralnych tych miast. Na wschodzie połączy się z istniejącą trasą Katowice - Sosnowiec - Będzin - Dąbrowa Górnicza - Wschodnia Obwodowa GOP. Na zachodzie przewiduje się włączenie DTŚ do projektowanej autostrady północ-południe.

Przeczytaj także:

Ruszyła budowa DTŚ (2006-04-19)

Odcinek po odcinku (2006-08-16)

DTŚ - kręgosłup aglomeracji Górnego Śląska (2005-05-15)

 


Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.