mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rekomendacja DTS Zabrze-Gliwice

Rekomendacja DTS Zabrze-Gliwice

Rząd przyjął informację na temat kontynuacji inwestycji Drogowej Trasy Średnicowej na odcinku zachodnim oraz intencji zaciągnięcia kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym na ten cel.

Zarząd Województwa Śląskiego przedstawił wykaz dużych projektów, które zostaną przedłożone Komisji Europejskiej jako propozycje przedsięwzięć o szczególnym znaczeniu dla Śląska. Jednym z rekomendowanych projektów jest własnie kontynuacja budowy Drogowej Trasy Średnicowej "Zachód" Zabrze-Gliwice. Przedsięwzięcie będzie kosztować 307 mln euro. Postanowiono ubiegać się o dofinansowanie w wysokości  75 mln euro. Komisja Europejska powinna podjąć decyzje o akceptacji projektów w ciągu kilku najbliższych miesięcy i zatwierdzić do realizacji najlepsze z nich.

Rada Ministrów przyjęła również do wiadomości zakres i cele określone w informacji w odniesieniu do intencji zaciągnięcia kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym w łącznej wysokości do 160 mln EUR oraz zobowiązała ministra finansów do podjęcia rozmów z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym w celu pozyskania środków kredytowych w łącznej wysokości 160 mln EUR na współfinansowanie Projektu, w porozumieniu z ministrem transportu.

DTŚ docelowo przebiegać będzie od Katowic przez Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze do Gliwic, stycznie do obszarów centralnych tych miast. Na wschodzie połączy się z istniejącą trasą Katowice - Sosnowiec - Będzin - Dąbrowa Górnicza - Wschodnia Obwodowa GOP. Na zachodzie przewiduje się włączenie DTŚ do projektowanej autostrady północ-południe.

Przeczytaj także:

Ruszyła budowa DTŚ (2006-04-19)

Odcinek po odcinku (2006-08-16)

DTŚ - kręgosłup aglomeracji Górnego Śląska (2005-05-15)

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.