mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rekordowa liczba pytań w przetargu na A4

Rekordowa liczba pytań w przetargu na A4

925 to liczba pytań jaka została złożona przez potencjalnych wykonawców w przetargu na kontynuację budowy odcinka autostrady A4 od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia. To rekordowa ilość pytań, co pokazują dane dotyczące innych przetargów. Dla przykładu, na kontynuację budowy odc. S19 W. Rzeszów Zachód-Świlcza wpłynęły 182 pytania, na kontynuację budowy odc. A4 od W. Rzeszów Zachód do W. Rzeszów Północ – 371 a na budowę II etapu obwodnicy Leżajska - 141.

Rekordowa liczba pytań w przetargu na A4
30 listopada 2012 r. rzeszowski oddział GDDKiA ogłosił przetarg na kontynuację budowy odcinka autostrady A4 od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia. Termin otwarcia ofert wyznaczono początkowo, zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych, na 10 stycznia 2013 r.

- W ostatnim dniu, w którym można zgodnie z przepisami ustawy PZP składać pytania, wpłynęła ich rekordowa liczba, bo aż 643. Aby więc maksymalnie skrócić czas prowadzenia przetargu, na czym zależy nam szczególnie ze względu na to, aby nowy Wykonawca jak najszybciej mógł rozpocząć prace, stworzone zostały dwa zespoły robocze. Dzięki temu, zespołom złożonym z pracowników dwóch Oddziałów GDDKiA, udało się sprawnie odpowiedzieć w przeciągu zaledwie miesiąca aż na 914 pytań a termin otwarcia ofert przesunąć jedynie na dzień 15 lutego br. - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Komentuj:

~nikt 2013-02-09

grubo strasznie to specyficzny obszar więc ciężko to jakoś unormować, boomu nie ma więc nie powinno już być jakiś problemów, w biznesie jak w życiu różnie bywa, sytuacja się zmienia

~jumper 2013-02-09

A kryterium ocen : cena 100% . I będą krawaciki zaniżać kosztorysy, żeby tylko złapać kontrakt a potem niech się dzieje co chce. Nie zapłaci się podwykonawcy albo wynegocjuje aneks do umowy, byle tylko złapać kontrakt. Słabe prawo jest do zmiany! Sram na partnerskie związki oraz to czy wrak przyjedzie do Polski czy zardzewieje u azjatów. Zajmijcie się prawem sejmowe darmozjady!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.