mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rekordy na Obwodnicy Trójmiasta

Rekordy na Obwodnicy Trójmiasta

Kolejny weekend wakacji przyniósł rekord natężenia ruchu zarejestrowanego na drodze ekspresowej S6 Obwodnicy Trójmiasta: w obu kierunkach przejechało 95 226 pojazdów! Zanotowano go w czwartek, 14.08.2014 r. w automatycznej stacji pomiarowej na wysokości Gdańska Osowy (między węzłami Barniewice i Wysoka).

Rekordy na Obwodnicy Trójmiasta
Poprzedni rekord padł 01.08.2014 r. i wyniósł 93 205 pojazdów. Dla wyobrażenia sobie skali warto te wyniki porównać z natężeniami zanotowanymi na bramkach autostrady A1 w Rusocinie. Tam w ostatnim weekend rekord padł w niedzielę ¦ przejechało 61 611 pojazdów, a w piątek było ich 48 862.

S6 Obwodnica Trójmiasta jest najbardziej obciążoną ruchem drogą krajową w województwie pomorskim. Ze względu na wzmożony ruch turystyczny właśnie w wakacje odnotowuje się największe natężenia ruchu, szczególnie od piątku do niedzieli. Z tych trzech dni z kolei wyraźnie wybija się piątek (w ostatni weekend ze względu na jego wydłużenie rekord padł w czwartek).

Podobne wiadomości:

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Komentuj:

~warszawiak 2014-08-31

Niezupełnie się z Tobą zgodzę. Wprawdzie cieszy mnie każda nowo zbudowana droga w Polsce, ale budowanie obwodnicy.....obwodnicy byłoby bezsensem przy tak ogromnym braku wielu dróg w całym kraju. Wystarczy dobudowa na obecnej obwodnicy Trójmiasta trzeciego pasa (oczywiście w obie strony, to jest bezwzględnie konieczne) oraz budowa OPAT, a także oczywiście budowa S6 co najmniej do Lęborka, a najlepiej do Słupska, czy nawet do Koszalina, czyli do połączenia z obwodnicą Koszalina i Sianowa, na którą właśnie ogłoszono przetarg.

~drogowiec 2014-08-29

a ludzie z południa dziwią się, że chcemy obwodnicy metropolitalnej i jeszcze poszerzenia aktualnej obwodnicy do 3 pasów!!!nprzykładowo na obwodnicy Krakowa już się robi ciasno na dwóch pasach, a tam mają raptem 2/3 trójmiejskiego ruchu(nie mówiąc już o naszym natężeniu w sezonie)...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.