mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rekordy na Obwodnicy Trójmiasta

Rekordy na Obwodnicy Trójmiasta

Kolejny weekend wakacji przyniósł rekord natężenia ruchu zarejestrowanego na drodze ekspresowej S6 Obwodnicy Trójmiasta: w obu kierunkach przejechało 95 226 pojazdów! Zanotowano go w czwartek, 14.08.2014 r. w automatycznej stacji pomiarowej na wysokości Gdańska Osowy (między węzłami Barniewice i Wysoka).

Rekordy na Obwodnicy Trójmiasta
Poprzedni rekord padł 01.08.2014 r. i wyniósł 93 205 pojazdów. Dla wyobrażenia sobie skali warto te wyniki porównać z natężeniami zanotowanymi na bramkach autostrady A1 w Rusocinie. Tam w ostatnim weekend rekord padł w niedzielę ¦ przejechało 61 611 pojazdów, a w piątek było ich 48 862.

S6 Obwodnica Trójmiasta jest najbardziej obciążoną ruchem drogą krajową w województwie pomorskim. Ze względu na wzmożony ruch turystyczny właśnie w wakacje odnotowuje się największe natężenia ruchu, szczególnie od piątku do niedzieli. Z tych trzech dni z kolei wyraźnie wybija się piątek (w ostatni weekend ze względu na jego wydłużenie rekord padł w czwartek).

Podobne wiadomości:

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

Komentuj:

~warszawiak 2014-08-31

Niezupełnie się z Tobą zgodzę. Wprawdzie cieszy mnie każda nowo zbudowana droga w Polsce, ale budowanie obwodnicy.....obwodnicy byłoby bezsensem przy tak ogromnym braku wielu dróg w całym kraju. Wystarczy dobudowa na obecnej obwodnicy Trójmiasta trzeciego pasa (oczywiście w obie strony, to jest bezwzględnie konieczne) oraz budowa OPAT, a także oczywiście budowa S6 co najmniej do Lęborka, a najlepiej do Słupska, czy nawet do Koszalina, czyli do połączenia z obwodnicą Koszalina i Sianowa, na którą właśnie ogłoszono przetarg.

~drogowiec 2014-08-29

a ludzie z południa dziwią się, że chcemy obwodnicy metropolitalnej i jeszcze poszerzenia aktualnej obwodnicy do 3 pasów!!!nprzykładowo na obwodnicy Krakowa już się robi ciasno na dwóch pasach, a tam mają raptem 2/3 trójmiejskiego ruchu(nie mówiąc już o naszym natężeniu w sezonie)...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando