mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont DK11 w Bobolicach, będą utrudnienia na trasie nad morze

Remont DK11 w Bobolicach, będą utrudnienia na trasie nad morze

Trwa przetarg na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w Bobolicach na drodze krajowej nr 11. Prace rozpoczną się w sierpniu tego roku, a zakończą się do połowy czerwca przyszłego roku. Kierowców czekają utrudnienia w ruchu.

Remont DK11 w Bobolicach, będą utrudnienia na trasie nad morze

W ramach realizowanych prac powstaną dwa nowe ronda, zostaną również przebudowane dwa skrzyżowania. W efekcie realizacji prac przejazd odcinkiem DK nr 11, który jest szczególnie obciążony ruchem wakacyjnym z kierunku Poznania nad morze będzie płynniejszy i bezpieczniejszy.

Przetarg nieograniczony dla zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 11 i DK 25 w województwie zachodniopomorskim w m. Bobolice” został ogłoszony 25.06.2014. Planowany termin podpisania umowy to druga połowa lipca, roboty powinny się rozpocząć w sierpniu tego roku, a zakończyć do 15 czerwca 2015 roku.



Roboty będą obejmowały przebudowę przebiegu DK11 przez Bobolice na długości ok. 800 metrów. W miejscu skrzyżowania DK11 z DK25 powstanie rondo turbinowe, kolejne rondo powstanie na skrzyżowaniu z DW205, przebudowane zostanie również skrzyżowanie z DW171 oraz skrzyżowanie z drogą powiatową. Powstaną nowe ścieżki rowerowe, zostaną przebudowane chodniki i kanalizacja deszczowa oraz wykonane zostaną elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Realizacja powyższych robót zwiększy bezpieczeństwo ruchu drogowego i poprawi płynność ruchu w Bobolicach.

Podczas końcówki obecnego sezonu wakacyjnego mogą wystąpić utrudnienia w ruchu związane z tymi pracami. W związku z tworzącymi się zwykle podczas weekendów wakacyjnych zatorami drogowcy zalecają skorzystanie z tras alternatywnych od Szczecinka DW172 do DW163 w kierunku Kołobrzegu i od Szczecinka DK20 do Miastka i dalej drogami wojewódzkimi do Koszalina lub Darłowa.


Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~warszawiak 2014-07-02

Zaiste, wielokrotnie to powtarzam, mózg urzędasa rożni się diametralnie od mózgu normalnego człowieka. Nie neguję oczywiście konieczności przeprowadzenia wymienionego w artykule remontu, ale nie mogłyby barany z GDDKiA zdecydować o rozpoczęciu prac 1 września b.r. w poniedziałek, zamiast dwa tygodnie przed końcem okresu wakacyjnego? Niestety znając obecną "terminowość" kończenia inwestycji, obawiam się, że rozgrzebią podczas obecnych wakacji, a do następnych nie skończą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.