mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont DK11 w Bobolicach, będą utrudnienia na trasie nad morze

Remont DK11 w Bobolicach, będą utrudnienia na trasie nad morze

Trwa przetarg na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w Bobolicach na drodze krajowej nr 11. Prace rozpoczną się w sierpniu tego roku, a zakończą się do połowy czerwca przyszłego roku. Kierowców czekają utrudnienia w ruchu.

Remont DK11 w Bobolicach, będą utrudnienia na trasie nad morze

W ramach realizowanych prac powstaną dwa nowe ronda, zostaną również przebudowane dwa skrzyżowania. W efekcie realizacji prac przejazd odcinkiem DK nr 11, który jest szczególnie obciążony ruchem wakacyjnym z kierunku Poznania nad morze będzie płynniejszy i bezpieczniejszy.

Przetarg nieograniczony dla zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 11 i DK 25 w województwie zachodniopomorskim w m. Bobolice” został ogłoszony 25.06.2014. Planowany termin podpisania umowy to druga połowa lipca, roboty powinny się rozpocząć w sierpniu tego roku, a zakończyć do 15 czerwca 2015 roku.Roboty będą obejmowały przebudowę przebiegu DK11 przez Bobolice na długości ok. 800 metrów. W miejscu skrzyżowania DK11 z DK25 powstanie rondo turbinowe, kolejne rondo powstanie na skrzyżowaniu z DW205, przebudowane zostanie również skrzyżowanie z DW171 oraz skrzyżowanie z drogą powiatową. Powstaną nowe ścieżki rowerowe, zostaną przebudowane chodniki i kanalizacja deszczowa oraz wykonane zostaną elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Realizacja powyższych robót zwiększy bezpieczeństwo ruchu drogowego i poprawi płynność ruchu w Bobolicach.

Podczas końcówki obecnego sezonu wakacyjnego mogą wystąpić utrudnienia w ruchu związane z tymi pracami. W związku z tworzącymi się zwykle podczas weekendów wakacyjnych zatorami drogowcy zalecają skorzystanie z tras alternatywnych od Szczecinka DW172 do DW163 w kierunku Kołobrzegu i od Szczecinka DK20 do Miastka i dalej drogami wojewódzkimi do Koszalina lub Darłowa.


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~warszawiak 2014-07-02

Zaiste, wielokrotnie to powtarzam, mózg urzędasa rożni się diametralnie od mózgu normalnego człowieka. Nie neguję oczywiście konieczności przeprowadzenia wymienionego w artykule remontu, ale nie mogłyby barany z GDDKiA zdecydować o rozpoczęciu prac 1 września b.r. w poniedziałek, zamiast dwa tygodnie przed końcem okresu wakacyjnego? Niestety znając obecną "terminowość" kończenia inwestycji, obawiam się, że rozgrzebią podczas obecnych wakacji, a do następnych nie skończą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku
Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku
Napędy ekologiczne są coraz bardziej realną alternatywą dla konwencjonalnych jednostek. Dlatego Francuzi chcą całkowicie zakazać sprzedaży aut z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi do 2040 roku.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech