mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont DK19 na Podkarpaciu

Remont DK19 na Podkarpaciu

Na odcinku krajowej 19-stki od Nienadówki do Stobiernej wprowadzony został ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Utrudnienia spowodowane są układaniem nawierzchni asfaltowej na 4,3 km fragmencie drogi i potrwają do końca lipca br.

Remont DK19 na Podkarpaciu
Prowadzone aktualnie prace na DK19 to kontynuacja remontu, który rozpoczął się w ubiegłym roku. Jego zakres obejmuje rozebranie i odtworzenie pobocza, sfrezowanie i oczyszczenie warstwy konstrukcyjnej oraz wykonanie nowej warstwy bitumicznej. Wykonane zostanie także nowe oznakowanie poziome i pionowe drogi, urządzenia zabezpieczające ruch pieszych, chodników oraz zjazdy z DK19.

Inwestycja została podzielona przez GDDKiA na trzy zadania. Największe z nich to remont DK19 między Stobierną a Nienadówką. – Wyremontujemy tutaj 4,3 km drogi – mówi Bogusław Cienki, Menadżer Projektu, Skanska. – Będzie to kompleksowa naprawa, polegająca na rozbiórce i odtworzeniu istniejących poboczy, frezowaniu i oczyszczeniu warstw konstrukcyjnych oraz wykonaniu nowych bitumicznych warstw wzmacniających remontowanej nawierzchni.

Część prac na DK 19 Skanska już akończyła - wyremontowane zostały prawie 2 km krajówki w samym Sokołowie Małopolskim. Kolejny wyremontowany odcinek znajduje się między Nienadówką a Sokołowem Małopolskim, gdzie na zlecenie GDDKiA Skanska zmodernizowała 3,6 km DK19 - tutaj prace zakończyły się już w ubiegłym roku.

- W sumie remont przejdzie 9,8 km drogi krajowej nr 19 między Stobierną a Sokołowem Małopolskim – podsumowuje Bogusław Cienki.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic