mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont DK19 na Podkarpaciu

Remont DK19 na Podkarpaciu

Na odcinku krajowej 19-stki od Nienadówki do Stobiernej wprowadzony został ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Utrudnienia spowodowane są układaniem nawierzchni asfaltowej na 4,3 km fragmencie drogi i potrwają do końca lipca br.

Remont DK19 na Podkarpaciu
Prowadzone aktualnie prace na DK19 to kontynuacja remontu, który rozpoczął się w ubiegłym roku. Jego zakres obejmuje rozebranie i odtworzenie pobocza, sfrezowanie i oczyszczenie warstwy konstrukcyjnej oraz wykonanie nowej warstwy bitumicznej. Wykonane zostanie także nowe oznakowanie poziome i pionowe drogi, urządzenia zabezpieczające ruch pieszych, chodników oraz zjazdy z DK19.

Inwestycja została podzielona przez GDDKiA na trzy zadania. Największe z nich to remont DK19 między Stobierną a Nienadówką. – Wyremontujemy tutaj 4,3 km drogi – mówi Bogusław Cienki, Menadżer Projektu, Skanska. – Będzie to kompleksowa naprawa, polegająca na rozbiórce i odtworzeniu istniejących poboczy, frezowaniu i oczyszczeniu warstw konstrukcyjnych oraz wykonaniu nowych bitumicznych warstw wzmacniających remontowanej nawierzchni.

Część prac na DK 19 Skanska już akończyła - wyremontowane zostały prawie 2 km krajówki w samym Sokołowie Małopolskim. Kolejny wyremontowany odcinek znajduje się między Nienadówką a Sokołowem Małopolskim, gdzie na zlecenie GDDKiA Skanska zmodernizowała 3,6 km DK19 - tutaj prace zakończyły się już w ubiegłym roku.

- W sumie remont przejdzie 9,8 km drogi krajowej nr 19 między Stobierną a Sokołowem Małopolskim – podsumowuje Bogusław Cienki.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.