mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont DK 4 obwodnicy Brzeska

Remont DK 4 obwodnicy Brzeska

Rozpoczyna się remont  w Brzesku, na  odcinku drogi krajowej nr 4, od ronda z drogą nr 75 do skrzyżowania z drogą wojewódzką 768. Jest to pierwszy etap remontu nawierzchni drogi nr 4 stanowiącej obwodnicę Brzeska.

Remont DK 4 obwodnicy Brzeska
Wystąpią utrudnienia wynikające z obustronnego zawężonego przejazdu do 3,5 m, w każdym kierunku i  ograniczenie prędkości do 50 km/h. Utrudnienia te na odcinku 700 metrów  potrwają od 22 listopada do 20 grudnia 2011r.

Ponownie utrudnienia wystąpią  wiosną 2012 r. i  będą związane z remontem nawierzchni całego odcinka obwodnicy Brzeska wraz ze skrzyżowaniem drogi krajowej nr 4 z drogą powiatową (ul. Leśna) i ul. Kościuszki w Brzesku. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo ruchu na skrzyżowaniu. Zakończenie prac przewidywane jest do końca maja 2012 r.

Celem inwestycji jest dostosowanie konstrukcji nawierzchni do przenoszenia obciążeń normatywnych 115 kN/oś. Zakres robót obejmie wymianę warstw konstrukcyjnych nawierzchni, elementów i urządzeń w pasie drogowym wpływających na bezpieczeństwo użytkowania i komfort przejazdu. Zostanie położona nowa warstwa wiążąca nawierzchni na specjalnej warstwie wzmocnionej siatką stalową.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~ktoś tam 2011-11-25

Ja czasem nie rozumiem osób, które planują remonty. Wprawdzie z opóźnieniem, zle za stosunkowo niedługi czas będzie autostrada. Czy nie lepiej jest poczekać z remontem do tego czasu? Będą wtedy mniejsze korki, bo częśc kierowców wybierze autostradę i ominie Brzesko. A poza tym kilka razy w roku jeżdżę tamtędy i nie wydawało mi się, żeby ten odcinek już wymagał remontu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Hennessey Venom F5 rekordzistą prędkości?
Nowy Hennessey Venom F5 rekordzistą prędkości?
300 mil na godzinę, czyli ponad 480km/h – czy z taką prędkością pojedzie najnowszy amerykański supersamochód?