mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont DK 4 obwodnicy Brzeska

Remont DK 4 obwodnicy Brzeska

Rozpoczyna się remont  w Brzesku, na  odcinku drogi krajowej nr 4, od ronda z drogą nr 75 do skrzyżowania z drogą wojewódzką 768. Jest to pierwszy etap remontu nawierzchni drogi nr 4 stanowiącej obwodnicę Brzeska.

Remont DK 4 obwodnicy Brzeska
Wystąpią utrudnienia wynikające z obustronnego zawężonego przejazdu do 3,5 m, w każdym kierunku i  ograniczenie prędkości do 50 km/h. Utrudnienia te na odcinku 700 metrów  potrwają od 22 listopada do 20 grudnia 2011r.

Ponownie utrudnienia wystąpią  wiosną 2012 r. i  będą związane z remontem nawierzchni całego odcinka obwodnicy Brzeska wraz ze skrzyżowaniem drogi krajowej nr 4 z drogą powiatową (ul. Leśna) i ul. Kościuszki w Brzesku. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo ruchu na skrzyżowaniu. Zakończenie prac przewidywane jest do końca maja 2012 r.

Celem inwestycji jest dostosowanie konstrukcji nawierzchni do przenoszenia obciążeń normatywnych 115 kN/oś. Zakres robót obejmie wymianę warstw konstrukcyjnych nawierzchni, elementów i urządzeń w pasie drogowym wpływających na bezpieczeństwo użytkowania i komfort przejazdu. Zostanie położona nowa warstwa wiążąca nawierzchni na specjalnej warstwie wzmocnionej siatką stalową.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~ktoś tam 2011-11-25

Ja czasem nie rozumiem osób, które planują remonty. Wprawdzie z opóźnieniem, zle za stosunkowo niedługi czas będzie autostrada. Czy nie lepiej jest poczekać z remontem do tego czasu? Będą wtedy mniejsze korki, bo częśc kierowców wybierze autostradę i ominie Brzesko. A poza tym kilka razy w roku jeżdżę tamtędy i nie wydawało mi się, żeby ten odcinek już wymagał remontu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando