mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont DK 73 w Smęgorzowie

Remont DK 73 w Smęgorzowie

Rozpoczęły się prace związane z modernizacją odcinka drogi krajowej nr 73 w Smęgorzowie. Drogowcy do końca miesiąca powinni wyremontować ponad 2 km drogi.

Remont DK 73 w Smęgorzowie

Droga krajowa nr 73 to trasa w kierunku Warszawy i ze względu na zły stan techniczny, wymaga generalnego remontu. W tej chwili jednak prowadzone są tylko prace na krótkim odcinku, na którym zostanie położona nowa nawierzchnia. Inwestycja ma kosztować ponad 5 mln zł.
W tej chwili z utrudnieniami w ruchu muszą się liczyć kierowcy poruszający się od Tarnowa w kierunku Kielc. Na odcinku drogi i długości 1,5 km ruch odbywa się wahadłowo. Wprowadzono także znaczne ograniczenia prędkości i zakaz wyprzedzania.

Wkrótce GDDKiA rozpocznie także modernizację drogi nr 73 w Dąbrowie Tarnowskiej. Trasa czeka wciąż na generalny remont. Niezbędne jest podniesienie maksymalnej nośności nawierzchni oraz poszerzenie jezdni. Na razie jednak inwestycja pozostaje w sferze planów. Powstaje natomiast dokumentacja obwodnicy, którą za kilka lat ruch tranzytowy będzie omijać Dąbrowę.

Przeczytaj także:

Powstanie obwodnica Zatora (2007-10-12)

Modernizacja DK nr 44 (2007-10-08)


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Arteon - znamy ceny
Volkswagen Arteon - znamy ceny
Na targach w Genewie poznaliśmy samochód, który zastąpi Volkswagena CC i Phaetona, a teraz producent ujawnił cennik dla klientów w Niemczech. Debiutujący Arteon będzie droższy od Passata.