mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont DW 942 w Wiśle w tym roku

Remont DW 942 w Wiśle w tym roku

W tym roku rozpocznie się remont 3,5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 942 w Wiśle. Właśnie odbyły się konsultacje w sprawie planowanych prac.

Remont DW 942 w Wiśle w tym roku
Podczas konsultacji, w których brali udział przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach oraz Tomasz Bujok, burmistrz miasta Wisła, rozmawiano o planach modernizacji drogi wojewódzkiej nr 942.

Planowany remont obejmie w tym roku fragment drogi DW 942 od skrzyżowania z drogą powiatową w Malince do mostu na Wiśle przed rondem, czyli skrzyżowaniem z DW 941 w Wiśle. W ramach prac rozebrana zostanie istniejąca konstrukcja drogi, odbudowany zostanie system odwodnienia drogi oraz infrastruktura techniczna. Przy okazji powstaną nowe chodniki oraz inne urządzenia techniczne.

Według planów w tym roku wykonanych zostanie ok. 45 proc. robót, a reszta w przyszłym. Na remont zarezerwowano 20 mln zł w budżecie województwa śląskiego, jednak dokładne koszty będą znane po rozstrzygnięciu przetargu.

Jak zapewniają w ZDW w Katowicach, w czasie prac remontowych droga będzie przejezdna, jednak kierowcy będą musieli się liczyć z wprowadzeniem ruchu wahadłowego.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oficjalne odsłonięcie modelu
Skoda Karoq - oficjalne odsłonięcie modelu
Już 18 maja o godzinie 19:00 odbędzie się oficjalne odsłonięcie długo oczekiwanego następcy Skody Yeti w Sztokholmie. Zobacz relację na żywo z tego wydarzenia.