mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont DW 957

Remont DW 957

Rozpoczynają się prace związane z modernizacją drogi wojewódzkiej nr 957, która jest ważnym elementem regionalnego systemu transportowego. Do końca 2010 roku ma potrwać remont ponad 35 kilometrów małopolskiej drogi.

Remont DW 957
Samorząd województwa małopolskiego rozpoczyna akcję budowy dróg. W ciągu najbliższych sześciu lat z budżetu województwa blisko 2 mld zł będą przeznaczone na przebudowę głównych tras regionu. Do takich dróg zalicza się także droga wojewódzka nr 957.

Droga wojewódzka nr 957 jest ważnym elementem regionalnego systemu transportowego Podhala. Stanowi ona ważne połączenie komunikacyjne dróg prowadzących do przejść granicznych oraz atrakcyjnych terenów turystycznych zlokalizowanych na południu regionu. Dzięki modernizacji drogi nastąpi poprawa dostępności do stref aktywności turystycznej. Poprawie ulegnie również dojazd do Babiogórskiego Parku Narodowego oraz Tatrzańskiego Parku Narodowego. Lepsze będzie także połączenie z przejściami granicznymi w Winiarczykówce, Chyżnem, Chochołowie oraz z głównymi ośrodkami miejskimi: Krakowskim Obszarem Metropolitarnym, Nowym Targiem, Myślenicami i Zakopanem.

Projekt realizowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie obejmie modernizację sześciu odcinków drogi wojewódzkiej nr 957, na których średnie natężenie ruchu kołowego wynosi 4897 pojazdów na dobę. Jak widać droga ta ma duże znaczenie w układzie komunikacyjnym województwa i ma być jedną z alternatywnych tras, które przejmą część ruchu z „Zakopianki”. Koszt modernizacji trasy na odcinku Białka – Zawoja – Jabłonka – Czarny Dunajec – Nowy Targ to 50 mln zł. Do końca 2010 roku przebudowanych zostanie 35 km drogi. Inwestycja zakłada przebudowę nawierzchni jezdni, odwodnienia, przebudowę odcinków chodników, skrzyżowań z drogami powiatowymi i gminnymi, wymianę krawężników oraz remont zatok autobusowych.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~stop_niechlujstwu_językowemu_w_piśmie 2008-06-23

Do kol. Marcina - warto zrobić szybką redakcję swojego posta przed zamieszczeniem. Dzięki temu czytelnicy łatwiej zrozumieją przekaz. Na przykład tak: "Witam! Przejeżdżam przez Zawoję drogą 957. Wyfrezowano, ale nic nie utwardzają, w niektórych miejscach już ziemia wychodzi tak jak na przełęczy Krowiarki, a to, co frezują, to sprzedają zamiast wykorzystać jak na krajówce między Osielcem a Jordanowem. Położą na to wychodzące z drogi błotko 2 warstwy asfaltu i remont gotowy, tak żeby za dwa lata zaś robota była od nowa. Polska - marnowanie pieniędzy podatników i unijnych, gdzie ten nadzór, na Wyspach Kanaryjskich?" Prawda, że lepsze od tamtego pisanego bełkotu? Nb. też zdarza mi się jeździć tą drogą i też mnie ona wk****.

~Marcin 2008-05-19

Witam przejedzam przez Zawoja drogą 957 wfyrezowano ale nic nie utfardzają w nie których miejscach już ziemia wychodzi tak jak na przełęczy krowiarek a to co frezuja to sprzedają zamiaz wykozystac jak na krajówce miedzy Osielcem a Jordanowem i połoza nato błotko wychodzace z drogi 2 warstwy asfaltu i remont gotwy ,tak żeby za dwa lata zaś robota była cała polska marnowanie pieniedzy podatników i unijnych gdzie ten nadzór na wyspach kanaryjskich

~staszek 2008-05-09

Witam górną zawoje strugają a przez centrum Skawicy też biegnie ta droga 957 i jedzie sie jak po toze przeszkud lepiej drogowcy dajcie tam znak garby i ograniczenie do 20 bo to skandal co sie dzieje stą drogą nacałej długosci to jeden przrekret

~miszel 2008-05-09

Dwa tygodnie temu robili remont czostkowy ateraz zestrugali górna zawoje paranoja wyżucanie pieniedzy w błoto

~Patryjota 2008-05-07

Myślę ,że będzie to lepiej zrobione jak na niedawno oddanym odcinku w Zubrzycy gdzie po deszczu woda stoi. Studzienki sobie a woda sobie. Woda i mróz wszystko kruszy , za dwa lata znów będzie potrzebny remont. Syzyfowa praca jak dawniej. Gdzie panowie inspektorzy z dyrekcji??? Może na Bahama za łapówki??? Budowy dróg powinny być nadzorowana w tym kraju przez CBA i ABW. Może wtedy nasze pieniądze nie szłyby w błoto. Pozdrawiam Wszystkich decydentów i wykonawców aby się zajęli budową dróg a nie udawaniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.