mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont Jaworzyńskiej w Legnicy

Remont Jaworzyńskiej w Legnicy

Skanska rozpoczęła przebudowę ul. Jaworzyńskiej w Legnicy. Prace wyniosą niemal 42 mln zł netto.  Inwestycja zapewni dogodniejsze połączenie z obwodnicą zachodnią miasta.

Remont Jaworzyńskiej w Legnicy
- Rozpoczynamy od fragmentu ul. Grabskiego, na odcinku od skrzyżowania z ul. Jaworzyńska do ul. Wojska Polskiego. Na tym odcinku, od 24 marca do 1 kwietnia, ul. Grabskiego będzie w pełni przejezdna, ale kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu – zwężenie jezdni, zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości. Piesi będą mieli do dyspozycji jeden chodnik. Prace, które będą prowadzone w tym pierwszym tygodniu inwestycji, obejmą roboty przygotowawcze, wycinkę drzew, rozbiórki, geodezyjne tyczenie trasy oraz wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu – mówi Mariusz Szczepaniak,  Kierownik Budowy, Skanska.

W dniu 2 kwietnia nastąpi całkowite zamknięcie ul. Grabskiego na odcinku od. ul. Jaworzyńskiej do ul. Wojska Polskiego. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Wojska Polskiego – Grunwaldzką – Jaworzyńską.   Zamknięcie ul. Grabskiego potrwa do 30 listopada br.

W drugim tygodniu kwietnia ruszy też remont skrzyżowania ul. Jaworzyńskiej z ulicami: Muzealną, Skarbka, Gwarną do wysokości ul. Szkolnej. Aktualnie inżynierowie ruchu, policja i służby miejskie pracują nad zatwierdzeniem projektu organizacji ruchu w tym rejonie, który musi być spójny z projektem organizacji związanym z inną inwestycją rozpoczynającą się w pobliżu – przebudową ul. Witelona.

Zakres całej inwestycji obejmuje przebudowę 2,5 kilometra ul. Jaworzyńskiej na odcinku od ul. Skarbka do ul. Borsuczej, czyli do Obwodnicy Zachodniej, a także fragment ul. Grabskiego od skrzyżowania z ul. Jaworzyńską do ul. Wojska Polskiego (ok. 260 m). W wyniku przebudowy powstaną 2 ronda - na skrzyżowaniu ul. Jaworzyńskiej z ulicami Andersa, Chłapowskiego i Traugutta oraz na skrzyżowaniu z ulicami Rataja i Oświęcimską. Powstanie też 6 km chodników, 5 km ścieżek rowerowych, 3,5 km kanalizacji deszczowej, 8 zatok autobusowych, a całość oświetli 180 latarni.

Podobne wiadomości:

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Remont autostrady A4 - ruszył drugi etap

Remont autostrady A4 - ruszył drugi etap

Polskie drogi 2016-04-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.