mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont Jaworzyńskiej w Legnicy

Remont Jaworzyńskiej w Legnicy

Skanska rozpoczęła przebudowę ul. Jaworzyńskiej w Legnicy. Prace wyniosą niemal 42 mln zł netto.  Inwestycja zapewni dogodniejsze połączenie z obwodnicą zachodnią miasta.

Remont Jaworzyńskiej w Legnicy
- Rozpoczynamy od fragmentu ul. Grabskiego, na odcinku od skrzyżowania z ul. Jaworzyńska do ul. Wojska Polskiego. Na tym odcinku, od 24 marca do 1 kwietnia, ul. Grabskiego będzie w pełni przejezdna, ale kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu – zwężenie jezdni, zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości. Piesi będą mieli do dyspozycji jeden chodnik. Prace, które będą prowadzone w tym pierwszym tygodniu inwestycji, obejmą roboty przygotowawcze, wycinkę drzew, rozbiórki, geodezyjne tyczenie trasy oraz wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu – mówi Mariusz Szczepaniak,  Kierownik Budowy, Skanska.

W dniu 2 kwietnia nastąpi całkowite zamknięcie ul. Grabskiego na odcinku od. ul. Jaworzyńskiej do ul. Wojska Polskiego. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Wojska Polskiego – Grunwaldzką – Jaworzyńską.   Zamknięcie ul. Grabskiego potrwa do 30 listopada br.

W drugim tygodniu kwietnia ruszy też remont skrzyżowania ul. Jaworzyńskiej z ulicami: Muzealną, Skarbka, Gwarną do wysokości ul. Szkolnej. Aktualnie inżynierowie ruchu, policja i służby miejskie pracują nad zatwierdzeniem projektu organizacji ruchu w tym rejonie, który musi być spójny z projektem organizacji związanym z inną inwestycją rozpoczynającą się w pobliżu – przebudową ul. Witelona.

Zakres całej inwestycji obejmuje przebudowę 2,5 kilometra ul. Jaworzyńskiej na odcinku od ul. Skarbka do ul. Borsuczej, czyli do Obwodnicy Zachodniej, a także fragment ul. Grabskiego od skrzyżowania z ul. Jaworzyńską do ul. Wojska Polskiego (ok. 260 m). W wyniku przebudowy powstaną 2 ronda - na skrzyżowaniu ul. Jaworzyńskiej z ulicami Andersa, Chłapowskiego i Traugutta oraz na skrzyżowaniu z ulicami Rataja i Oświęcimską. Powstanie też 6 km chodników, 5 km ścieżek rowerowych, 3,5 km kanalizacji deszczowej, 8 zatok autobusowych, a całość oświetli 180 latarni.

Podobne wiadomości:

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Remont autostrady A4 - ruszył drugi etap

Remont autostrady A4 - ruszył drugi etap

Polskie drogi 2016-04-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic