mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont Tarnów – Moszczenica z obwodnicą Tuchowa w tle

Remont Tarnów – Moszczenica z obwodnicą Tuchowa w tle

W 2006 roku prace na drodze wojewódzkiej nr 977 Tarnów – Moszczenica pochłonęły 5 mln zł z ponad 28 mln zł przeznaczonych na pierwszy etap zadania. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Władze powiatu tarnowskiego chcą, aby do kolejnych etapów prac włączyć także budowę obwodnicy Tuchowa.

Remont Tarnów – Moszczenica z obwodnicą Tuchowa w tle

Prace obejmują remont około 36 km istniejącej nawierzchni drogi wraz z remontem istniejących zatok, skrzyżowań, lokalnymi poszerzeniami jezdni i wykonania pobocza oraz budowę nowego skrzyżowania i modernizację istniejącego wiaduktu kolejowego w Tuchowie. Kolejny, drugi etap, będzie realizowany w od 2008 r. i obejmie m.in. wybudowanie dodatkowych pasów ruchu na podjeździe w Piotrkowicach, likwidację osuwiska.

Starosta tarnowski zabiega, aby do kolejnego etapu modernizacji drogi wojewódzkiej nr 977 włączona została budowa obwodnicy Tuchowa. Przez miasto przejeżdża z roku na rok coraz więcej pojazdów, powodując zniszczenia i hałas w centrum. Szacuje się, że powstanie obejścia miasta będzie kosztowało około 50 mln zł. Starosta tarnowski zadeklarował, że samorząd będzie partycypował w przygotowaniu dokumentacji technicznej, a gmina pomoże województwu przy wykupie gruntów pod obwodnicę.

Ponadto władze powiatu tarnowskiego zabiegają także o jak najszybsze uwzględnienie w planach remontów modernizacji drogi nr 980 Jurków – Biecz na 6 km odcinku Rzepiennik Strzyżewski-Rzepiennik Suchy.

Powiat tarnowski chce złożyć wnioski na modernizację dróg należących do samorządu o wartości około 100 mln zł. Chodzi m.in. o drogi dojazdowe do planowanej autostrady oraz parków przemysłowych oraz te, które mają przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej.

Przeczytaj także:

Wojnicz czeka na obwodnicę (200-01-17)

Remonty: droga 977 Tarnów – Moszczenica (2006-11-09)

 


Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~marek 2008-04-21

kiedy wtremontuja dziady drogę Zakliczyn Wojnicz i Zakliczyn Jurków codzienie jeżdzi tu tyle tirówi samochodów osobowych a oni nic nie robią żeby ułatwić życie kierowcą co roku łatają te same dziury a jeżdzi sie tedy jak po oranym polu gdzie te pieniadze z podatku drogowego robie rocznie 100 tys. kilometrów to chyba mogę zasugerować na co mają iść moje pieniadze

~KTA62XX 2007-03-29

obwodnica w Tuchowie - dobry żart, jednego mostu na rzece Biała nie umią nawet dobrze wyremontowac-po remoncie jest weższy i niższy i znow ma byc przerabiany, a tu mowa o obwodnicy, no chyba ze puszczą obwodnice nad miastem (tak jak np w Bratysławie).

~Stanisław 2007-02-07

Droga 980 od Rożnowic do Rzepiennika Strzyżewskiego jest w gorszym stanie nisz najgorsza droga gminna. Bo dlaczego mają sobie skracać ludzie drogę od Biecza czy Jasła do Krakowa,lepiej jechać prez Nowy Sącz. Może jakiś urzędnik przejedzie się tą trasą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.