mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont berlinki między Chojnicami a Rytlem

Remont berlinki między Chojnicami a Rytlem

Kolejny odcinek popularnej „berlinki” zostanie wyremontowany. Nową nawierzchnię zyska jej ostatni odcinek w powiecie chojnickim (woj. pomorskie). Remont potrwa do końca października br. Koszt wyniesie 5,8 mln zł.

Remont berlinki między Chojnicami a Rytlem
Jeszcze we wrześniu br. zaczną się pierwsze prace przygotowawcze przy remoncie drogi krajowej nr 22 między Obwodnicą Chojnic a Rytlem o długości 9,1 km. Będzie to remont metodą nakładki bitumicznej. Polega on na sfrezowaniu starej nawierzchni, profilowaniu oraz położeniu warstwy wiążącej i ścieralnej, a także uzupełnieniu pobocza frezami bitumicznymi. Ze względu na fakt, że „berlinka” została zbudowana z płyt betonowych, nowa nawierzchnia bitumiczna będzie nacinana i uzupełniana specjalnym spoiwem, co zapobiegnie w przyszłości pękaniu nawierzchni nad płytami.

— Cieszymy się, że to już ostatni odcinek drogi krajowej nr 22 w powiecie chojnickim, który remontujemy. Jestem przekonany, że kierowcy podzielają ją, podróżując codziennie „berlinką”. Jakość podróżowania po tej drodze poprawia się z roku na rok, dzięki konsekwentny działaniom remontowym — mówi Karol Markowski, Zastępca Dyrektora Oddziału — W powiecie pozostanie nam jeszcze dokończenie przebudowy przejścia przez Czersk, ale to zadanie, mam nadzieję, zostanie zrealizowane w przyszłym roku.

- Te prace remontowe to nie tylko wykonanie nowej nawierzchni, ale również zmiana organizacji ruchu. W miejscowości Rytel, podobnie jak na innych odcinkach drogi w Łęgu i Czarnej Wodzie, zostaną zbudowane elementy uspokojenia ruchu. Te działania inżynieryjne towarzyszące remontowi mają sprawić, by nowa droga była nie tylko komfortowa, ale i bezpieczna dla użytkowników. W związku z rozpoczynającymi się pracami na remontowanym odcinku należy się liczyć z utrudnieniami — ruchem wahadłowym sterowanym ręcznie.  - informuje GDDKiA.
Tematy w artykule: drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Łącznik Janki - krajowa

Łącznik Janki - krajowa "siódemka" coraz...

Polskie drogi 2015-09-08

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Komentuj:

~Starogardzianin 2013-09-28

A kiedy w końcu zostanie wyremontowany odcinek od Czarlina do mostu na Wiśle? Tam już sie jezdzic nie da, 40 km/h to max. W tym miejscu mozna by zrobic droge 2+1 bo miejsca jest sporo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.