mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont dróg dojazdowych do autostrady A4

Remont dróg dojazdowych do autostrady A4

Rozpoczęły się remonty na niektórych drogach prowadzących do autostrady A4.

Remont dróg dojazdowych do autostrady A4
W pierwszym półroczu 2013 średni dzienny ruch dobowy na odcinkach autostrady A4 z Katowic na wschód wynosił prawie trzydzieści tysięcy pojazdów. Część z nich korzysta z węzła autostradowego w Szarowie. Trwa tam remont nawierzchni na ponad ośmiokilometrowym odcinku od mostu na Wiśle w Niepołomicach do węzła Szarów.

Węzeł Szarów to fragment drogi krajowej nr 75. Zakres robót obejmuje: frezowanie mechaniczne nawierzchni, remont podbudowy drogi, chodników, wysepek i krawężników. Prace potrwają do grudnia. W tym czasie obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h a ruch wahadłowy będzie sterowany ręcznie. Nowa nawierzchnia wykonana zostanie z betonu asfaltowego. Wzmocnione zostaną pobocza, odmulone rowy i wyczyszczone przepusty.

Zleceniodawca - krakowski oddział GDDKiA - zadbał jak zawsze przy tego rodzaju remontach także o urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wyremontowana będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką w Niepołomicach, odnowione oznakowanie poziome i pionowe.

Poprawi się także komfort jazdy na drodze krajowej nr 88 w rejonie węzła Gliwice - Wschód w ciągu autostrady A1. Będzie też bezpieczniej - nastąpi rozdzielenie kierunków ruchu barierami ochronnymi na jezdni łączącej węzeł z istniejącym układem komunikacyjnym.

Podczas remontu zostaną wykonane: wymiana warstwy wiążącej i ścieralnej, konstrukcji nawierzchni, ustawienie barier ochronnych w pasie rozdziału. Wykonane będzie oznakowanie poziome i pionowe

Na czas robót zmieni się organizacji ruchu. Jeden pas zostanie zamknięty, ruch w obie strony będzie skierowany na pozostały pas. Jazda będzie utrudniona, prędkość ograniczona. Planowany finał remontu - koniec października.
Tematy w artykule: autostrady

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross