mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont drogi z Łodzi do Konstantynowa

Remont drogi z Łodzi do Konstantynowa

W poniedziałek (28 lipca) rozpoczęła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 710 z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego. Inwestycja potrwa do 2010 roku. Przewidywane koszty przebudowy drogi wynoszą około 16,5 mln. zł.
 

Remont drogi z Łodzi do Konstantynowa
Trwają już roboty w Konstantynowie, na ul. Łódzkiej, na odcinku 600 m, od ul. Żeromskiego do ul. Gdańskiej. Z ruchu jest wyłączony jeden pas jezdni, na drugim - ruch odbywa się wahadłowo z prędkością ograniczoną do 40 km/godz. Zablokowany jest wjazd z ul. Łódzkiej w następujące ulice (jadąc z Łodzi, po prawej, kolejno): Skłodowskiej-Curie, Dąbrowska, Północna, ks. Łabentowicza. Docelowy wjazd w te ulice jest możliwy od strony ulicy Słowackiego. Do objazdu może służyć trasa: Gdańska - Słowackiego - Żeromskiego lub Piłsudskiego, ewentualnie Zgierska. W przyszłym tygodniu podobne ograniczenia zostaną wprowadzone w Konstantynowie na drugim odcinku drogi krajowej 710 (w okolicy Szkoły Podstawowej nr 1).

W ramach inwestycji stara nawierzchnia drogi zostanie całkowicie wymieniona, również na skrzyżowaniach z drogami lokalnymi. Powstaną nowe chodniki i zatoki. Wyremontowane zostanie torowisko tramwajowe w rejonie skrzyżowań. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Pieniądze na remont pochodzą z budżetu Województwa Łódzkiego. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A. w Bełchatowie.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.