Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont drogi z Łodzi do Konstantynowa

Remont drogi z Łodzi do Konstantynowa

W poniedziałek (28 lipca) rozpoczęła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 710 z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego. Inwestycja potrwa do 2010 roku. Przewidywane koszty przebudowy drogi wynoszą około 16,5 mln. zł.
 

Remont drogi z Łodzi do Konstantynowa
Trwają już roboty w Konstantynowie, na ul. Łódzkiej, na odcinku 600 m, od ul. Żeromskiego do ul. Gdańskiej. Z ruchu jest wyłączony jeden pas jezdni, na drugim - ruch odbywa się wahadłowo z prędkością ograniczoną do 40 km/godz. Zablokowany jest wjazd z ul. Łódzkiej w następujące ulice (jadąc z Łodzi, po prawej, kolejno): Skłodowskiej-Curie, Dąbrowska, Północna, ks. Łabentowicza. Docelowy wjazd w te ulice jest możliwy od strony ulicy Słowackiego. Do objazdu może służyć trasa: Gdańska - Słowackiego - Żeromskiego lub Piłsudskiego, ewentualnie Zgierska. W przyszłym tygodniu podobne ograniczenia zostaną wprowadzone w Konstantynowie na drugim odcinku drogi krajowej 710 (w okolicy Szkoły Podstawowej nr 1).

W ramach inwestycji stara nawierzchnia drogi zostanie całkowicie wymieniona, również na skrzyżowaniach z drogami lokalnymi. Powstaną nowe chodniki i zatoki. Wyremontowane zostanie torowisko tramwajowe w rejonie skrzyżowań. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Pieniądze na remont pochodzą z budżetu Województwa Łódzkiego. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A. w Bełchatowie.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX Concept - nietuzinkowe wnętrze
Lexus UX Concept - nietuzinkowe wnętrze
Projektanci Lexusa puścili wodze fantazji rysując wnętrze nowego koncepcyjnego modelu crossovera, o nazwie UX. Samochód zobaczymy już za tydzień na salonie w Paryżu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj