mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont kolejnej wylotówki w Toruniu

Remont kolejnej wylotówki w Toruniu

Toruński MZD podpisał umowę na przebudowę ulicy Olsztyńskiej, trasy wylotowej w kierunku Olsztyna. Wartość podpisanego kontraktu to prawie 14 mln zł. Jest to jedno z 6 zadań drogowych, na które udało pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego-Transport. Wykonawca, firma STRABAG zajmie się przebudową na odcinku od Szosy Lubickiej do ulicy Suwalskiej w Toruniu. Trasa o długości 1,5 km zostanie zmodernizowana do poziomu standardu odcinków sąsiednich, tym samym zlikwidowane będzie "wąskie gardło" na wylocie drogi krajowej nr 15 w kierunku Olsztyna.

W ramach tej inwestycji na odcinku od Szosy Lubickiej do ulicy Czekoladowej powstaną dwie jezdnie dwupasmowe z pełną infrastrukturą, natomiast odcinek od Czekoladowej do Suwalskiej zostanie włączony w istniejący układ drogowy. Zgodnie z harmonogramem prace potrwają do końca grudnia 2006 roku.

Przeczytaj także:

Drogowy boom w Toruniu! (2005-11-17)

Zobacz galerię: Drogowy boom w Toruniu


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny samochód służbowy
Bezpieczny samochód służbowy
Organizacja WHO szacuje, że 30 proc. wypadków drogowych ma związek z pracą. Europejskie statystyki pokazują, że w transporcie ginie najwięcej pracowników. Dlatego firmy muszą mocniej angażować się w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Odgadnij model Odgadnij model