mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont kolejnej wylotówki w Toruniu

Remont kolejnej wylotówki w Toruniu

Toruński MZD podpisał umowę na przebudowę ulicy Olsztyńskiej, trasy wylotowej w kierunku Olsztyna. Wartość podpisanego kontraktu to prawie 14 mln zł. Jest to jedno z 6 zadań drogowych, na które udało pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego-Transport. Wykonawca, firma STRABAG zajmie się przebudową na odcinku od Szosy Lubickiej do ulicy Suwalskiej w Toruniu. Trasa o długości 1,5 km zostanie zmodernizowana do poziomu standardu odcinków sąsiednich, tym samym zlikwidowane będzie "wąskie gardło" na wylocie drogi krajowej nr 15 w kierunku Olsztyna.

W ramach tej inwestycji na odcinku od Szosy Lubickiej do ulicy Czekoladowej powstaną dwie jezdnie dwupasmowe z pełną infrastrukturą, natomiast odcinek od Czekoladowej do Suwalskiej zostanie włączony w istniejący układ drogowy. Zgodnie z harmonogramem prace potrwają do końca grudnia 2006 roku.

Przeczytaj także:

Drogowy boom w Toruniu! (2005-11-17)

Zobacz galerię: Drogowy boom w Toruniu


Podobne wiadomości:

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Obwodnica Brodnicy na półmetku

Obwodnica Brodnicy na półmetku

Polskie drogi 2015-08-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando