mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont krajowej "siódemki"

Remont krajowej "siódemki"

Z początkiem czerwca ruszył remont nawierzchni drogi krajowej nr 7 na odcinku od Żukowa do granicy miasta Gdańska na odcinku ok. 7 km. W ramach inwestycji droga będzie miała nową nawierzchnie oraz zostanie poszerzona.

Remont krajowej
Oprócz wymiany nawierzchni nastąpi jej poszerzenie do 7 m (obecnie jest to 6 m). Wybudowane lub wyremontowane zostaną chodniki, zatoki autobusowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.Prace modernizacyjne obejmują również przebudowy 12 przepustów oraz remont mostu w Lniskach.

Utrudnienia trwają od początku prac (2 czerwca), jednak cały czas „siódemka” będzie przejezdna. Zalecany objazd został wyznaczony drogą krajową nr 20 – informuje GDDKiA O/Gdańsk.

Koszt remontu wyniesie około. 23,4 mln zł a wykonawca prac jest Skanska. Prace potrwają do 2 października 2009 r.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

~~Bonus 2009-06-21

Droga DK7 od lat prowadziła do Żukowa, mądralo. Wystarczy nawet spojrzeć na mapy. A co do terminu realizacji, to zgadzam się w zupełności. To takie typowe dla naszego kraju, że remonty najlepiej przeprowadzać w sezonie turystycznym, kiedy ruch potencjalnie jest większy. Ale podobną sytuację widziałem tydzień temu w Czechach, kiedy w okolicach Karlstejnu, przy dojeździe do zamku- skarbca Czech, perły turystycznej, natrafiłem na początek remontu dziur, który tan na zdrowy rozsądek mógł zostać przeprowadzony śmiało w kwietniu albo w maju, kiedy turystów odwiedzających ten piękny zamek nie jest jeszcze tak dużo.

~www.gom.pl 2009-06-18

Toż to dramat skoro już drogę nr 7 przesunęli do Żukowa...

~mac77 2009-06-18

no to super! Szkoda tylko że akurat w okresie urlopowym gdzie ruch bedzie największy. Nie mozna bylo zaczac tego np w kwietniu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross