mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont krajowej "siódemki"

Remont krajowej "siódemki"

Z początkiem czerwca ruszył remont nawierzchni drogi krajowej nr 7 na odcinku od Żukowa do granicy miasta Gdańska na odcinku ok. 7 km. W ramach inwestycji droga będzie miała nową nawierzchnie oraz zostanie poszerzona.

Remont krajowej
Oprócz wymiany nawierzchni nastąpi jej poszerzenie do 7 m (obecnie jest to 6 m). Wybudowane lub wyremontowane zostaną chodniki, zatoki autobusowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.Prace modernizacyjne obejmują również przebudowy 12 przepustów oraz remont mostu w Lniskach.

Utrudnienia trwają od początku prac (2 czerwca), jednak cały czas „siódemka” będzie przejezdna. Zalecany objazd został wyznaczony drogą krajową nr 20 – informuje GDDKiA O/Gdańsk.

Koszt remontu wyniesie około. 23,4 mln zł a wykonawca prac jest Skanska. Prace potrwają do 2 października 2009 r.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~~Bonus 2009-06-21

Droga DK7 od lat prowadziła do Żukowa, mądralo. Wystarczy nawet spojrzeć na mapy. A co do terminu realizacji, to zgadzam się w zupełności. To takie typowe dla naszego kraju, że remonty najlepiej przeprowadzać w sezonie turystycznym, kiedy ruch potencjalnie jest większy. Ale podobną sytuację widziałem tydzień temu w Czechach, kiedy w okolicach Karlstejnu, przy dojeździe do zamku- skarbca Czech, perły turystycznej, natrafiłem na początek remontu dziur, który tan na zdrowy rozsądek mógł zostać przeprowadzony śmiało w kwietniu albo w maju, kiedy turystów odwiedzających ten piękny zamek nie jest jeszcze tak dużo.

~www.gom.pl 2009-06-18

Toż to dramat skoro już drogę nr 7 przesunęli do Żukowa...

~mac77 2009-06-18

no to super! Szkoda tylko że akurat w okresie urlopowym gdzie ruch bedzie największy. Nie mozna bylo zaczac tego np w kwietniu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.