mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont mostu w Jędrzychowicach

Remont mostu w Jędrzychowicach

Od końca czerwca do połowy listopada potrwa remont mostu w Jędrzychowicach (województwo dolnoślaskie), w ciągu drogi wojewódzkiej nr 351. Obiekt zostanie częściowo rozebrany, a następnie gruntownie odnowiony. Niestety nie da się tego przeprowadzić bez jego całkowitego wyłączenia z ruchu. Samochody zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Remont mostu w Jędrzychowicach
Ze względu na swój stan techniczny, most w Jędrzychowicach obecnie obsługuje wyłącznie wahadłowy ruch pojazdów, przy ograniczeniu prędkości do 30 km/h. Inwestycja pozwoli dostosować obiekt do wymogów ruchu po drodze wojewódzkiej (DW351), w ciągu której jest położony. Zakres planowanych do przeprowadzenia prac obejmuje między innymi częściową rozbiórkę istniejącego mostu (balustrady, krawężniki, nawierzchnia, izolacja i urządzenia dylatacyjne, płyta pomostowa, przyczółki i filary), a następnie jego odbudowę w nowym standardzie technicznym.

Po zakończeniu prac most będzie liczył około 28 km i miał całkowitą szerokość 12,5 metra (jezdnie 2 x 3,5m, chodniki). Prace remontowe na zlecenie DSDiK przeprowadzi wyłoniona w przetargu firma Tryton S.C. Ich łączna wartość zamknie się kwotą ponad 1 mln zł brutto.

Na czas prac remontowych, most zostanie wyłączony z ruchu, a pojazdy jadące od strony Bolesławca i Zgorzelca zostaną skierowane na następujące trasy objazdowe:

- od strony Bolesławca z drogi krajowej nr 94, na drogę wojewódzką nr 353 do Pieńska i dalej drogą wojewódzką do skrzyżowania ul. Henrykowskiej z ul.Bolesławiecką,

- od strony Zgorzelca drogą wojewódzką nr 351 do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 353 w Pieńsku i dalej do m. Strzelno przy drodze krajowej nr 94.
Tematy w artykule: most

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

~Sebastian 2013-07-11

Hmm. most o dlugosci 28km?? Chyba metrow a nie km :-)nPozdrawiam

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic