mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont mostu w Szczucinie na DK 73

Remont mostu w Szczucinie na DK 73

Rozpoczął się gruntowny remont mostu na Wiśle w Szczucinie w ciągu drogi krajowej nr 73 Kielce – Busko – Tarnów. Remont mostu potrwa dwa lata i będzie kosztował blisko 3 miliony złotych.

Ośmioprzęsłowy most w Szczucinie o długości ponad 400 metrów wybudowany został w latach 50. ubiegłego wieku. W ramach remontu obiektu wymienione zostaną między innymi: nawierzchnia, izolacja, a także beton w płycie pomostu. Naprawione zostaną także uszkodzenia konstrukcji mostowej.

W tym roku wyremontowany zostanie fragment mostu sięgający do czwartego przęsła od strony Tarnowa, a w roku 2013 wykonawca będzie prowadził prace na pozostałej części mostu od strony Kielc. Zakończenie remontu planowane jest latem 2013 roku. Prace nie będą prowadzone w okresie zimowym, wtedy też nie powinno być zmian w organizacji ruchu.

Od 25 czerwca zamknięta została połowa jezdni na odcinku od strony Tarnowa. Ruch wahadłowy sterowany jest sygnalizacją świetlną. Dalsze prace wykonywane będą na przemian na różnych fragmentach mostu przy połówkowych zamknięciach odcinków jezdni. Zmiany organizacji ruchu obowiązywać będą do października br. , kolejne wprowadzone zostaną wiosną 2013.

W tym roku kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad remontuje dwa mosty (Szczucin, Jędrzejów) za łączną kwotę około 4,8 mln złotych. Nakłady na remonty wzrosły kilkakrotnie, bo w roku ubiegłym wyremontowane zostały mosty za 1,2 mln złotych (w Ostrowcu - droga krajowa nr 9, Parszowie - droga krajowa nr 42 i w Piaskach - droga krajowa nr 78). Latem 2012 zakończy się przebudowa mostu na rzece Jasionka w Jędrzejowie w ciągu drogi krajowej nr 78. Stary blisko 80-letni most na Jasionce został praktycznie rozebrany, a jego miejscu powstał nowy szerszy, spełniający wymagania pod względem nośności obiekt. Nowy most w Jędrzejowie będzie miał jezdnię o szerokości 7 metrów z chodnikami po obu stronach. Dla potrzeb tego remontu trzeba było wybudować most tymczasowy, po którym aktualnie odbywa się ruch, a który zostanie rozebrany po zakończeniu prac. Koszt tego remontu to około 1,8 mln złotych.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.