mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont na DW 246 Łabiszyn-Złotniki

Remont na DW 246 Łabiszyn-Złotniki

Rozpoczynają się prace na drodze wojewódzkiej nr 246 na trasie Łabiszyn-Złotniki w województwie kujawsko-pomorskim.

Remont na DW 246 Łabiszyn-Złotniki
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy rozpisał  przetarg na przebudowę odwodnienia przy DW nr 246 przebiegającej przez miejscowość Pęchowo w powiecie inowrocławskim. Poprawi się także stan nawierzchni pomiędzy Łabiszynem i Jeżewem.

Zakres robót  obejmuje remont odwodnienia drogi wojewódzkiej nr 246 oraz drogi powiatowej nr 1539C w Pęchowie.  Wody deszczowe będą spływały powierzchniowo do istniejących regulowanych i odbudowanych rowów przydrożnych zlokalizowanych wzdłuż drogi wojewódzkiej oraz za pomocą ścieków przykrawężnikowych z elementów betonowych poprzez wpusty deszczowe do istniejącej kanalizacji deszczowej o średnicy 400 mm. Prace będą wiązały się między innymi z częściową rozbiórką nawierzchni, montażem rurociągów, i studni. Kierowcy w ich trakcie muszą liczyć się z ograniczeniem prędkości do 30 km/h oraz zwężeniem jezdni. Prace zakończą się do 30 sierpnia.

Na DW nr 246 zaplanowano także inne prace. Na 4-kilometrowym odcinku pomiędzy Łabiszynem i Jeżewem przeprowadzone zostanie powierzchniowe utrwalenie. W jezdnie zostanie wprasowana cienka warstwa grysów otoczonych w asfaltowej emulsji. Zabezpieczy to drogę przed wnikaniem wilgoci, co wydłuży jej trwałość. Wyremontowany odcinek zyska też nowe oznakowanie poziome. Te prace również zaplanowano na okres wakacyjny, gdy ruch jest zdecydowanie mniejszy. Zakończą się one najpóźniej do 14 sierpnia. Na oba zadania zagwarantowano kwotę około 600 tysięcy złotych.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wiesmann uratowany?
Wiesmann uratowany?
Kilka miesięcy temu poszczęściło się TVR, a teraz przyszedł czas na kolejnego producenta sportowych samochodów. Właściciele niemieckiej marki snują ambitne plany wskrzeszenia produkcji.