mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont na Poznańskiej w Łomży

Remont na Poznańskiej w Łomży

Na inwestycji drogowej w ciągu ul. Poznańskiej w Łomży, trwają intensywne prace. Wykonano już na pierścieniach obu rond tj.: ronda na Małą Kraskę i ronda przy ul. Wojska Polskiego, podbudowę mineralno - bitumiczną, jak również ułożono w ostatnich godzinach warstwę wiążącą asfaltu. Wykonano także pierścienie z kostki granitowej.

Remont na Poznańskiej w Łomży

Od początku czerwca kierowcy napotykają na poważne utrudnienia w ruchu. Przez skrzyżowanie ruch w kierunku na Ostrołękę i w kierunku centrum miasta został ograniczony do pasa ruchu o szerokości 7 metrów. Ponadto obowiązuje zakaz skrętu w ulicę Poznańską dla jadących z obu kierunków oraz zakaz skrętu w ulicę Browarną dla pojazdów nadjeżdżających od strony Ostrołęki.

Prace przy projekcie "Modernizacja układu komunikacyjnego m. Łomża w ciągu drogi powiatowej - ul. Poznańska - II etap" są kontynuacją inwestycji z 2005 roku. Projekt obejmuje przebudowę ulicy Poznańskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego (droga krajowa nr 61 Warszawa - Augustów) do skrzyżowania z ulica Kraska. Przewiduje wykonanie: nawierzchni ulicy Poznańskiej na długości ok. 2,24 km, przebudowę skrzyżowań, chodników miejskich, ścieżek rowerowych, oświetlenia skrzyżowania ulic. W lipcu 2005 roku wyłoniono wykonawcę robót - Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. z Łomży. Całkowita wartość Projektu wynosi ponad 6,5 mln zł.  (w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ponad 3,9 mln zł) Zgodnie z harmonogramem inwestycja zakończy się z końcem października br.

Przeczytaj także:

Mapa obwodnicy Łomży (2005-07-19)

Odnowy w Białymstoku (2006-02-15)

Inwestycje pod ekspresową ósemkę (2005-11-24)

 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe podlaskie

Podobne wiadomości:

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

Polskie drogi 2016-02-23

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.