mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont na Poznańskiej w Łomży

Remont na Poznańskiej w Łomży

Na inwestycji drogowej w ciągu ul. Poznańskiej w Łomży, trwają intensywne prace. Wykonano już na pierścieniach obu rond tj.: ronda na Małą Kraskę i ronda przy ul. Wojska Polskiego, podbudowę mineralno - bitumiczną, jak również ułożono w ostatnich godzinach warstwę wiążącą asfaltu. Wykonano także pierścienie z kostki granitowej.

Remont na Poznańskiej w Łomży

Od początku czerwca kierowcy napotykają na poważne utrudnienia w ruchu. Przez skrzyżowanie ruch w kierunku na Ostrołękę i w kierunku centrum miasta został ograniczony do pasa ruchu o szerokości 7 metrów. Ponadto obowiązuje zakaz skrętu w ulicę Poznańską dla jadących z obu kierunków oraz zakaz skrętu w ulicę Browarną dla pojazdów nadjeżdżających od strony Ostrołęki.

Prace przy projekcie "Modernizacja układu komunikacyjnego m. Łomża w ciągu drogi powiatowej - ul. Poznańska - II etap" są kontynuacją inwestycji z 2005 roku. Projekt obejmuje przebudowę ulicy Poznańskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego (droga krajowa nr 61 Warszawa - Augustów) do skrzyżowania z ulica Kraska. Przewiduje wykonanie: nawierzchni ulicy Poznańskiej na długości ok. 2,24 km, przebudowę skrzyżowań, chodników miejskich, ścieżek rowerowych, oświetlenia skrzyżowania ulic. W lipcu 2005 roku wyłoniono wykonawcę robót - Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. z Łomży. Całkowita wartość Projektu wynosi ponad 6,5 mln zł.  (w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ponad 3,9 mln zł) Zgodnie z harmonogramem inwestycja zakończy się z końcem października br.

Przeczytaj także:

Mapa obwodnicy Łomży (2005-07-19)

Odnowy w Białymstoku (2006-02-15)

Inwestycje pod ekspresową ósemkę (2005-11-24)

 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe podlaskie

Podobne wiadomości:

Mazowiecka S8 - są wykonawcy, rusza wycinka

Mazowiecka S8 - są wykonawcy, rusza wycinka

Polskie drogi 2015-12-07

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.