mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont na opolskiej autostradzie A4

Remont na opolskiej autostradzie A4

Remont autostrady A4 pomiędzy węzłami „Prądy” i „Dąbrówka” na jezdni w kierunku Katowic (nitka południowa) oraz na obu węzłach autostradowych rozpocznie się 26 września br. Utrudnienia związane z pracami prowadzonymi przez wykonawcę potrwają maksymalnie 22 dni - zapowiadają drogowcy.

Remont na opolskiej autostradzie A4
Prace obejmą około 7,5 km (oraz ponad 3,5 km wjazdów, zjazdów i dojazdów na węzłach) odcinek autostrady A4.

Na czas trwania remontu ruch pojazdów skierowany będzie na drugą nitkę i będzie się tam odbywał w dwóch kierunkach. Prace na węzłach i w miejscach zwężeń prowadzone będą pod ruchem. Wykonawca będzie prowadził pracę okrągłą dobę, również w soboty i niedziele w systemie zmianowym. 10 dni potrwają prace na głównej jezdni, a po 4 dni przeznaczono na remonty węzłów, przy czym prace na poszczególnych odcinkach mogą być – w miarę możliwości - wykonywane równolegle, co skróci łączny czas remontu - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Podczas prac remontowych na autostradzie A4 usunięte zostanie 5 cm zniszczonej górnej warstwy jezdni na całej jej szerokości (łącznie z pasem awaryjnym) i w to miejsce ułożona zostanie zupełnie nowa warstwa ścieralna. Łącznie do wymiany będzie około 120 tysięcy metrów kwadratowych nawierzchni SMA (masa mineralno-asfaltowa). Nowa nawierzchnia, w miejscach wymiany warstwy wiążącej, zostanie zabezpieczona przed spękaniami siatką z geokompozytów. Zadanie obejmuje również wymianę dylatacji bitumicznych i wykonanie poziomego oznakowania grubowarstwowego.
Tematy w artykule: autostrada

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic