mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont na opolskiej autostradzie A4

Remont na opolskiej autostradzie A4

Remont autostrady A4 pomiędzy węzłami „Prądy” i „Dąbrówka” na jezdni w kierunku Katowic (nitka południowa) oraz na obu węzłach autostradowych rozpocznie się 26 września br. Utrudnienia związane z pracami prowadzonymi przez wykonawcę potrwają maksymalnie 22 dni - zapowiadają drogowcy.

Remont na opolskiej autostradzie A4
Prace obejmą około 7,5 km (oraz ponad 3,5 km wjazdów, zjazdów i dojazdów na węzłach) odcinek autostrady A4.

Na czas trwania remontu ruch pojazdów skierowany będzie na drugą nitkę i będzie się tam odbywał w dwóch kierunkach. Prace na węzłach i w miejscach zwężeń prowadzone będą pod ruchem. Wykonawca będzie prowadził pracę okrągłą dobę, również w soboty i niedziele w systemie zmianowym. 10 dni potrwają prace na głównej jezdni, a po 4 dni przeznaczono na remonty węzłów, przy czym prace na poszczególnych odcinkach mogą być – w miarę możliwości - wykonywane równolegle, co skróci łączny czas remontu - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Podczas prac remontowych na autostradzie A4 usunięte zostanie 5 cm zniszczonej górnej warstwy jezdni na całej jej szerokości (łącznie z pasem awaryjnym) i w to miejsce ułożona zostanie zupełnie nowa warstwa ścieralna. Łącznie do wymiany będzie około 120 tysięcy metrów kwadratowych nawierzchni SMA (masa mineralno-asfaltowa). Nowa nawierzchnia, w miejscach wymiany warstwy wiążącej, zostanie zabezpieczona przed spękaniami siatką z geokompozytów. Zadanie obejmuje również wymianę dylatacji bitumicznych i wykonanie poziomego oznakowania grubowarstwowego.
Tematy w artykule: autostrada

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman