mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont niewiele zmieni

Remont niewiele zmieni

W alei Krakowskiej w Warszawie ruszyła przebudowa skrzyżowania z ulicą Na Skraju. Kontrakt z firmą Planeta przewiduje budowę oddzielnego pasa do skrętu w lewo w ulicę Na Skraju, a także zainstalowanie oddzielnych świateł do skrętu w lewo. Prace zakończą się do 30 czerwca.

Remont niewiele zmieni

”Przez najbliższe dwa tygodnie wykonawca nie przewiduje utrudnień w ruchu. W kolejnych etapach jezdnia w kierunku Janek będzie zwężana o około pół metra” – informuje ZDM w Warszawie.

Remont al. Krakowskiej w Warszawie w kierunku Raszyn – Janki wyniesie 469 tys. zł. Nie usprawni on jednak znacząco ruchu na często uczęszczanej trasie wylotowej w kierunku Krakowa i Katowic. Rozwiązaniem będzie dopiero budowa dróg ekspresowych S7 i S8.

Przeczytaj także:

Przebudowa Puławskiej (2007-03-15)

Strabag na Jerozolimskie (2007-03-13)

Nowe warszawskie ‘ekspresówki’ (2007-02-14)

 


Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~kibic 2007-04-15

Wreszcie się coś dzieje, codziennie jade tam do pracy, skręcam w lewo, a całe to skrzyżowanie blokuje płynność ruchu w stronę janek. Byle szybko to zrobili..

~lekki 2007-04-14

no tak, teraz przeboleję te pół metra, bo przecież nasze wnuki będą miały piękne S7 a nawet S8, już im zazdroszczę.......

~Podpis: 2007-04-14

Już ci lekki tłumaczę. Zwężenie będzie tylko na czas prac. Potem będzie o jeden pas więcej, właśnie ten do skrętu. Jest to ważne, ponieważ teraz skręca się z pasa do jazdy na wprost co powoduje zablokowanie go przez czekających do skrętu. Jadący prosto próbują zmienić pas, co powoduje znaczne zwolnienie ruchu na pasie środkowym. Prawym jadą często autobusy i przepustowość tego skrzyżowania bardzo spada. Podobnie jest w drugą stronę, ale z powodu praktycznego braku trzeciego pasa. Teraz się to usprawni.

~lekki 2007-04-13

jak zwężenie jezdni może usprawnić ruch? no, zgłupiałem, przyznaję...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando