mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont trasy Legionowo-Zegrze

Remont trasy Legionowo-Zegrze

Rozpoczął się remont drogi krajowej nr 61 na odcinku od wiaduktu w Legionowie do ronda w Zegrzu. Wystąpia utrudnienia w ruchu. Planowane zakończenie prac to połowa listopada br.

Remont trasy Legionowo-Zegrze
Remont przewiduje w zakresie nawierzchni: frezowanie, remont cząstkowy, wzmocnienia konstrukcji nawierzchni poprzez ułożenie siatki stalowej na skrzyżowaniu z ulicą Kupiecką (przy Kauflandzie), ułożenie warstwy wiążącej oraz ścieralnej. Wykonane zostaną również prace związane z uzupełnianiem poboczy, renowacją i odtworzeniem rowów, robotami brukarskimi (krawężniki, chodniki), regulacją infrastruktury podziemnej jak i oznakowaniem poziomym.

- W celu uniknięcia dużych utrudnień ustalono prowadzenie robót połową szerokości jezdni przy wprowadzeniu ruchu wahadłowego kierowanego przez osoby uprawnione z dodatkowymi stanowiskami na wlotach podporządkowanych. Istniejąca sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach zostanie wyłączona przy zapewnieniu ręcznego kierowania ruchem, co zapewni swobodny przepływ samochodów w newralgicznych punktach. Komunikacja wlotów podporządkowanych pozostanie zachowana poprzez zorganizowanie prac jako roboty prowadzone do i od połowy skrzyżowania. Roboty nawierzchniowe prowadzone będą nocą w godzinach 23.00 do godz. 5.00 a po ich zakończeniu przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy - planowane rozpoczęcie tych prac z 16 na 17 września br. - zaznaczają drogowcy.
Tematy w artykule: mazowieckie

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

panpisior 2013-09-14

wyboraż sobie ze nie ale dobry i remont co niż jeździć po dziurach póki co a reszta póxniej kiedys tam w lepszych czasach

~Roni Bydlak 2013-09-13

To nie poszerzą?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando