mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont trasy W-Z w Warszawie

Remont trasy W-Z w Warszawie

W marcu rozpoczął się największy tegoroczny remont warszawskiej infrastruktury – modernizacja trasy tramwajowej na trasie W-Z. Tramwaje i samochody prywatne wrócą na most 1 września. Trwa także remont torowiska tramwajowego na ul. Młynarskiej.

Remont trasy W-Z w Warszawie
Wszystkie roboty na trasie W-Z zakończą się 17 października, a na ul. Młynarskiej 20 czerwca. Most Śląsko-Dąbrowski zostanie ponownie włączony do ruchu (wraz z torowiskiem tramwajowym) od 1 września. Do tego czasu po moście będą mogły poruszać się tylko autobusy Zarządu Transportu Miejskiego.

Prace podzielono na kilka etapów. Pierwszy potrwa do 11 kwietnia i obejmuje roboty na odcinku od placu Bankowego do ul. Jagiellońskiej, na skrzyżowaniu ul. Młynarskiej z ul. Wolską oraz na samej ul. Młynarskiej.

Ze sporymi utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy. Zamknięta dla ruchu została ul. Młynarska, a ul. Wolska bezpośrednio przy skrzyżowaniu przy „pedecie” została zawężona do jednego pasa w każdą stronę. Główny objazd zamkniętej ul. Młynarskiej prowadzi ul. Płocką, na skrzyżowaniu Płocka-Obozowa wybudowana zostanie tymczasowa jezdnia do skrętu w lewo w ul. Obozową. Skrzyżowanie ulic Młynarskiej, Górczewskiej i Leszno zostanie zawężone (bez całkowitego zamknięcia) na okres ok. dwóch tygodni na przełomie maja i czerwca; w tym samym czasie skrzyżowania z ul. Żytnią i ul. Wolską będą całkowicie przejezdne.

Kierowcy poruszający się al. Solidarności powinni kierować się na inne mosty, np. Gdański i Świętokrzyski. Przy pl. Bankowym samochody indywidualne dojeżdżają al. Solidarności tylko do ul. Bielańskiej, z przeciwnego kierunku możliwy jest wjazd na trasę W-Z z ul. Bohaterów Getta tylko w kierunku Woli. Po stronie praskiej zamknięty jest wyjazd z ul. Sierakowskiego w al. Solidarności, w kierunku ul. Targowej można wyjechać z ul. Jagiellońskiej. W przeciwnym kierunku kierowcy muszą „rozjechać się” w ul. Targową, bo do ul. Jagiellońskiej dopuszczony jest tylko dojazd dla mieszkańców.

Rozpoczynający się remont to kontynuacja robót z zeszłego roku i jednocześnie drugi etap remontu torowiska na trasie W-Z oraz nowy remont czyli prace na ul. Młynarskiej. Z pracami przy torowiskach tramwajowych zostały ściśle skoordynowane inne przedsięwzięcia. Przede wszystkim jest to remont wiaduktu Pancera. Zarząd Dróg Miejskich zbuduje nowe przyczółki, odnowiony zostanie cały wiadukt – pomost, barierki itp. Zarząd Dróg Miejskich zwieńczy dzieło frezowaniem i ułożeniem nowej nawierzchni na ul. Młynarskiej.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.