Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont trasy W-Z w Warszawie

Remont trasy W-Z w Warszawie

W marcu rozpoczął się największy tegoroczny remont warszawskiej infrastruktury – modernizacja trasy tramwajowej na trasie W-Z. Tramwaje i samochody prywatne wrócą na most 1 września. Trwa także remont torowiska tramwajowego na ul. Młynarskiej.

Remont trasy W-Z w Warszawie
Wszystkie roboty na trasie W-Z zakończą się 17 października, a na ul. Młynarskiej 20 czerwca. Most Śląsko-Dąbrowski zostanie ponownie włączony do ruchu (wraz z torowiskiem tramwajowym) od 1 września. Do tego czasu po moście będą mogły poruszać się tylko autobusy Zarządu Transportu Miejskiego.

Prace podzielono na kilka etapów. Pierwszy potrwa do 11 kwietnia i obejmuje roboty na odcinku od placu Bankowego do ul. Jagiellońskiej, na skrzyżowaniu ul. Młynarskiej z ul. Wolską oraz na samej ul. Młynarskiej.

Ze sporymi utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy. Zamknięta dla ruchu została ul. Młynarska, a ul. Wolska bezpośrednio przy skrzyżowaniu przy „pedecie” została zawężona do jednego pasa w każdą stronę. Główny objazd zamkniętej ul. Młynarskiej prowadzi ul. Płocką, na skrzyżowaniu Płocka-Obozowa wybudowana zostanie tymczasowa jezdnia do skrętu w lewo w ul. Obozową. Skrzyżowanie ulic Młynarskiej, Górczewskiej i Leszno zostanie zawężone (bez całkowitego zamknięcia) na okres ok. dwóch tygodni na przełomie maja i czerwca; w tym samym czasie skrzyżowania z ul. Żytnią i ul. Wolską będą całkowicie przejezdne.

Kierowcy poruszający się al. Solidarności powinni kierować się na inne mosty, np. Gdański i Świętokrzyski. Przy pl. Bankowym samochody indywidualne dojeżdżają al. Solidarności tylko do ul. Bielańskiej, z przeciwnego kierunku możliwy jest wjazd na trasę W-Z z ul. Bohaterów Getta tylko w kierunku Woli. Po stronie praskiej zamknięty jest wyjazd z ul. Sierakowskiego w al. Solidarności, w kierunku ul. Targowej można wyjechać z ul. Jagiellońskiej. W przeciwnym kierunku kierowcy muszą „rozjechać się” w ul. Targową, bo do ul. Jagiellońskiej dopuszczony jest tylko dojazd dla mieszkańców.

Rozpoczynający się remont to kontynuacja robót z zeszłego roku i jednocześnie drugi etap remontu torowiska na trasie W-Z oraz nowy remont czyli prace na ul. Młynarskiej. Z pracami przy torowiskach tramwajowych zostały ściśle skoordynowane inne przedsięwzięcia. Przede wszystkim jest to remont wiaduktu Pancera. Zarząd Dróg Miejskich zbuduje nowe przyczółki, odnowiony zostanie cały wiadukt – pomost, barierki itp. Zarząd Dróg Miejskich zwieńczy dzieło frezowaniem i ułożeniem nowej nawierzchni na ul. Młynarskiej.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jakie samochody kupują Polacy?
Jakie samochody kupują Polacy?
Najnowsze wyniki badania „AUTOwybory Polaków” nie pozostawiają złudzeń. Ponad trzy czwarte Polaków kupuje samochody z rynku wtórnego. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w tym temacie.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj