mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont trasy od Sokołowa Młp. do Stobiernej

Remont trasy od Sokołowa Młp. do Stobiernej

Rozpoczął się remont prawie 10 km drogi krajowej nr 19 na odcinku od Sokołowa Młp. do Stobiernej. W związku z remontem mogą wystąpić utrudnienia w ruchu: ograniczenia prędkości, zwężenia jezdni oraz lokalne wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego ręcznie.

Remont trasy od Sokołowa Młp. do Stobiernej
Wykonawcą prac jest firma Skanska. Wartość inwestycji to około 16 mln zł. Remont został podzielony na trzy zadania. W pierwszej kolejności remontowane będą odcinki w Sokołowie Młp. oraz od Sokołowa do Nienadówki. Na wykonanie tych odcinków wykonawca ma 5 miesięcy. Utrudnienia będą występować do połowy listopada 2013 r. Organizacja ruchu będzie się zmieniąć w zależności od wykonywanych robót.  
 
Trzeci i zarazem najdłuższy odcinek DK19 znajduje się między Stobierną a Nienadówką. Na 4,3 km odcinku zostaną rozebrane i odtworzone pobocza, sfrezowana i oczyszczona warstwa konstrukcyjna oraz wykonana zostanie nowa warstwa bitumiczna. Wykonane zostanie także nowe oznakowanie poziome i pionowe drogi, urządzenia zabezpieczające ruch pieszych, chodników oraz zjady z DK19.

- Na wspomnianym odcinku S19 utrudnienia będą występować do połowy września 2014 r. Organizacja ruchu będzie się zmieniać w zależności od wykonywanych robót. Roboty związane z remontem przepustów i poszerzeniami wykonane zostaną w 2013 r. Główne roboty w ciągu jezdni wykonywane będą w 2014 r. - zaznacza GDDKiA.
Tematy w artykule: podkarpackie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.