mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont trasy od Sokołowa Młp. do Stobiernej

Remont trasy od Sokołowa Młp. do Stobiernej

Rozpoczął się remont prawie 10 km drogi krajowej nr 19 na odcinku od Sokołowa Młp. do Stobiernej. W związku z remontem mogą wystąpić utrudnienia w ruchu: ograniczenia prędkości, zwężenia jezdni oraz lokalne wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego ręcznie.

Remont trasy od Sokołowa Młp. do Stobiernej
Wykonawcą prac jest firma Skanska. Wartość inwestycji to około 16 mln zł. Remont został podzielony na trzy zadania. W pierwszej kolejności remontowane będą odcinki w Sokołowie Młp. oraz od Sokołowa do Nienadówki. Na wykonanie tych odcinków wykonawca ma 5 miesięcy. Utrudnienia będą występować do połowy listopada 2013 r. Organizacja ruchu będzie się zmieniąć w zależności od wykonywanych robót.  
 
Trzeci i zarazem najdłuższy odcinek DK19 znajduje się między Stobierną a Nienadówką. Na 4,3 km odcinku zostaną rozebrane i odtworzone pobocza, sfrezowana i oczyszczona warstwa konstrukcyjna oraz wykonana zostanie nowa warstwa bitumiczna. Wykonane zostanie także nowe oznakowanie poziome i pionowe drogi, urządzenia zabezpieczające ruch pieszych, chodników oraz zjady z DK19.

- Na wspomnianym odcinku S19 utrudnienia będą występować do połowy września 2014 r. Organizacja ruchu będzie się zmieniać w zależności od wykonywanych robót. Roboty związane z remontem przepustów i poszerzeniami wykonane zostaną w 2013 r. Główne roboty w ciągu jezdni wykonywane będą w 2014 r. - zaznacza GDDKiA.
Tematy w artykule: podkarpackie

Podobne wiadomości:

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?