mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont ulic w Wawrze

Remont ulic w Wawrze

Od niedzieli, 22 września, rozpocznie się oczekiwany przez mieszkańców remont ulic w Wawrze. Zmodernizowana zostanie ul. Trakt Lubelski, Zwoleńska i Kadetów. Pod tymi ulicami wybudowany został kolektor ściekowy i teraz nadszedł czas na ich kompleksową naprawę.

Remont ulic w Wawrze
Przebudowa wawerskich ulic została podzielona na kilka etapów i zakończy się w drugiej połowie 2014 r. W pierwszym etapie prac remontowana będzie ul. Trakt Lubelski od ul. Kombajnistów do Kadetów. Roboty rozpoczną się na odcinku od skrzyżowania z ul. Kombajnistów do ul. Lebiodowej i będą przesuwały się w kierunku północnym. Jeśli tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne, pierwszy etap remontu zakończy się do końca 2013 r. W późniejszych etapach remontowane będą Trakt Lubelski i Zwoleńska od ul. Kombajnistów do ul. Wiązanej oraz ul. Zwoleńska od ul. Wiązanej do ul. Rogatkowej. Na wyłączonych z ruchu odcinkach ulic możliwy będzie jedynie dojazd do posesji.

Przebudowa ulic będzie kompleksowa. Powstanie odwodnienie – przez lata tworzące się kałuże były utrapieniem pieszych i kierowców, bo woda deszczowa nie miała żadnego odpływu. Wybudowane zostaną nowe chodniki, będą one także tam, gdzie nie ma ich teraz. Przy przejściach dla pieszych (których będzie więcej niż dotychczas) będą azyle zwiększające bezpieczeństwo osób przechodzących przez jezdnię. Na skrzyżowaniach ul. Trakt Lubelski ze Zwoleńską i Bronowską wybudowane będą ronda. Nowa nawierzchnia jezdni ułożona zostanie na nowej podbudowie. Remont finansują Zarząd Dróg Miejskich i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Także w sobotę i niedzielę (21 i 22 września) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie kontynuowała prace przy remoncie łącznic Trasy Toruńskiej przy ul. Marywilskiej. Od 21 września od godz. 7.00 do 22 września godz. 20.00 zamknięta dla ruchu będzie południowa jezdnia trasy głównej S8 (w kierunku Marek) w rejonie węzła Marywilska. Kierowcy będą poruszali się po równoległej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej.
Tematy w artykule: utrudnienia w ruchu

Podobne wiadomości:

Zakończony pierwszy etap remontu A4

Zakończony pierwszy etap remontu A4

Polskie drogi 2015-06-22

Zmiany na S7 Skarżysko-Kamienna - Występa

Zmiany na S7 Skarżysko-Kamienna - Występa

Polskie drogi 2015-04-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.