mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont wiaduktu w Bydgoszczy

Remont wiaduktu w Bydgoszczy

We wrześniu rozpoczął się remont wiaduktu przy ul. Szubińskiej w Bydgoszczy, który jest miejskim odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 223.

Remont wiaduktu w Bydgoszczy

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował, że w pierwszym etapie prac remontowych wyłączona z ruchu kołowego i pieszego została południowa część wiaduktu leżąca po stronie lotniska. Natomiast na części północnej wprowadzony został zakaz przejazdu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony. Ruch pieszych oraz pojazdów osobowych powinien natomiast przebiegać bez zakłóceń.

Dla pojazdów ciężarowych wyznaczono specjalne objazdy:

  • Pojazdy ciężarowe jadące ze Szczecina (DK10) i Poznania (DK5) do Bydgoszczy mogą wjechać przez skrzyżowanie w Stryszku drogą DK5 i 25 i dalej ulicą Jana Pawła II.
  • Pojazdy ciężarowe jadące z Inowrocławia (DK25) i Torunia (DK10) mogą skorzystać z trasy wytyczonej wzdłuż skrzyżowania w Stryszku drogą DK5 i 25 i dalej ulicą Jana Pawła II.

Pierwszy etap prac zakończy się do końca grudnia br. Następnie drogowcy rozpoczną modernizację odcinka północnego, która potrwa do 31 lipca 2008 r. Przewidywany koszt remontu wyniesie 5,4 mln zł.

Przeczytaj także:

Ekspresowa przez Bydgoszcz mniej ważna (2007-03-07)

Bydgoszcz: Wiadukty Warszawskie do remontu (2007-01-22)


Podobne wiadomości:

Pod wiatr

auto motor i sport 0000-00-00

BMW stawia swoich klientów twarzą w twarz z przyrodą. Jego kabriolet wnosi świeże stylistyczne tchnienie do klasy aut noszących się topless.

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~BarT bydgoszczanin 2007-09-14

nie mowi sie dziwne miasto tylko dziwni politycy, czlowieku nie obrazaj ludzi mieszkajacych w BDG bo to nie ich wina, mowiac dziwne miasto obrazasz jego mieszkancow, wal na politykow

~jerzy51 2007-09-14

Dlaczego to dziwne miasto nie ma obwodnicy od strony północnej, i nawet się o tym nie myśli, pomimo ogromnego ruchu N-S a, cały ruch kieruje się przez centrum i jeszcze chce się tę trasę modernizować. To chyba fenomen. Ciekawe kto za tym stoi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.