mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont wiaduktu w Gliwicach

Remont wiaduktu w Gliwicach

Rozpoczyna się przebudowa zniszczonego wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu Drogi Krajowej nr 88 w Gliwicach. Od 4 grudnia obiekt jest zamknięty dla ruchu i będzie nieprzejezdny przez cały czas prowadzenia robót.

Remont wiaduktu w Gliwicach
Wytyczono objazdy: ul. Portową, estakadą im. Jana Heweliusza, rondem Księżycowym, ul. Perseusza, ul. Pionierów i dalej do DK 88 – dla jadących w kierunku Bytomia;
ul. Pionierów, ul. Perseusza, rondem Księżycowym do estakady im. Jana Heweliusza, ul. Portową i dalej do DK 88 – dla jadących w kierunku Strzelec Opolskich i Wrocławia.

Jednocześnie zmienione zostaną pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach: ul. Portowej z estakadą im. Jana Heweliusza oraz ul. Portowej z łącznicą DK 88. – W związku z możliwością wystąpienia dużych utrudnień w ruchu, proponujemy skorzystanie z objazdu Drogi Krajowej nr 88 – autostradami A1 i A4 – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. – Jadący „dekawką” z Bytomia w kierunku Strzelec Opolskich, przed wjazdem na A1, zobaczą tablicę z proponowanym objazdem. Oprócz tego wykonawca inwestycji – wyłoniona w przetargu firma P. W. BANIMEX z Będzina – skierował do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad prośbę o możliwość ustawienia tablic informujących o objazdach także przy autostradach.

Przebudowa obiektu rozpocznie się od rozbiórki istniejącego pomostu wraz z wyposażeniem. Wykonana zostanie żelbetowa, sprężona płyta pomostowa, zespolona z istniejącą konstrukcją stalową. Całość zostanie wzmocniona oraz zabezpieczona antykorozyjnie. Prace obejmą też m.in. budowę kanalizacji deszczowej, odprowadzającej wody opadowe z wiaduktu, nadbudowę przyczółków, umocnienie skarp, ułożenie nowej nawierzchni jezdni, chodników, krawężników oraz montaż barier energochłonnych. Przebudowane zostaną dojazdy, na których – podobnie jak i na samym wiadukcie – pojawi się nowe oświetlenie. Roboty powinny zakończyć się w październiku 2013 roku. Koszt inwestycji to 13,5 mln zł.
 
Tematy w artykule: slaskie Gliwice drogi miejskie

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.