mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont wiaduktu w Krakowie

Remont wiaduktu w Krakowie

Trwa remont krakowskiego wiaduktu nad ul. Wita Stwosza, ul. Warszawską i linią kolejową. Zadanie realizowane jest w ramach przebudowy al. 29-go Listopada.

W pierwszym etapie, który potrwa do 30 sierpnia br. zajęta zostanie połowa jezdni wraz z chodnikiem po stronie zachodniej wiaduktu (kierunek Nowy Kleparz). Ruch odbywa się jezdnią wschodnią po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku. Od 9 lipca br. zostanie zamknięty zjazd z wiaduktu do ul. Warszawskiej. Dojazd do ul. Warszawskiej będzie poprowadzony objazdem, przez przełączkę w al. Słowackiego za ul. Kamienną. Drugi etap remontu wiaduktu rozpocznie się ok. 1 września br.

W ramach modernizacji al. 29 Listopada, która kosztować będzie 27,5 mln zł dobudowane zostaną dodatkowe pasy ruchu dla komunikacji zbiorowej, przebudowane skrzyżowanie z ul. Wileńską i wyremontowany wiadukt nad torami kolejowymi. Planowany termin zakończenia zadania – koniec listopada 2007 roku.

Przeczytaj także:

Drogi do lotniska w Balicach (2007-07-10)

Kraków: łatwiej z Nowej Huty do centrum (2007-06-27)

 


Podobne wiadomości:

Drogi do lotniska w Balicach

Drogi do lotniska w Balicach

Polskie drogi 2007-07-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.