mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont wiaduktu w Krakowie

Remont wiaduktu w Krakowie

Trwa remont krakowskiego wiaduktu nad ul. Wita Stwosza, ul. Warszawską i linią kolejową. Zadanie realizowane jest w ramach przebudowy al. 29-go Listopada.

W pierwszym etapie, który potrwa do 30 sierpnia br. zajęta zostanie połowa jezdni wraz z chodnikiem po stronie zachodniej wiaduktu (kierunek Nowy Kleparz). Ruch odbywa się jezdnią wschodnią po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku. Od 9 lipca br. zostanie zamknięty zjazd z wiaduktu do ul. Warszawskiej. Dojazd do ul. Warszawskiej będzie poprowadzony objazdem, przez przełączkę w al. Słowackiego za ul. Kamienną. Drugi etap remontu wiaduktu rozpocznie się ok. 1 września br.

W ramach modernizacji al. 29 Listopada, która kosztować będzie 27,5 mln zł dobudowane zostaną dodatkowe pasy ruchu dla komunikacji zbiorowej, przebudowane skrzyżowanie z ul. Wileńską i wyremontowany wiadukt nad torami kolejowymi. Planowany termin zakończenia zadania – koniec listopada 2007 roku.

Przeczytaj także:

Drogi do lotniska w Balicach (2007-07-10)

Kraków: łatwiej z Nowej Huty do centrum (2007-06-27)

 


Podobne wiadomości:

Drogi do lotniska w Balicach

Drogi do lotniska w Balicach

Polskie drogi 2007-07-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Japoński producent przedstawił szkic Yarisa, który jest zapowiedzią sportowej wersji tego modelu. Na rynku samochód będzie konkurentem m.in. Forda Fiesty ST.