mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont wiaduktu w Kwidzynie

Remont wiaduktu w Kwidzynie

Trwa remont wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 55 (ul. Jagiełły) w Kwidzynie. Początkowo prace prowadzone były z zachowaniem ciągłości ruchu ale od 7 sierpnia br. został uruchomiony objazd ulicami miasta.

Remont wiaduktu w Kwidzynie

Dla samochodów osobowych (do 3,5 tony) obowiązuje objazd ulicami: Malborska - Braterstwa Narodów - Warszawska (długość objazdu około 2 km). Dla samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 tony) obowiązuje objazd ulicami: Furmańską, Długą, Wiślną, Batalionów Chłopskich, Hallera, Łużycką, Południową i Żwirową (długość objazdu około 6,5 km).

Całkowite zakończenie objazdu i przywrócenie ruchu na wiadukcie nad linią kolejową planowane jest na koniec października 2006 r. W związku ze spodziewanymi utrudnieniami w ruchu na odcinku przejazdu przez miasto Kwidzyn gdański oddział GDDKiA apeluje do kierowców pojazdów ciężarowych przejeżdżających drogą nr 55 przez Kwidzyn tranzytem na odcinku Malbork - Grudziądz oraz Grudziądz - Malbork o korzystanie z alternatywnej trasy drogami krajowymi nr 22, 1 i 16 (Malbork - Czarlin - Dolna Grupa - Grudziądz).

Inwestycja o wartości około 4,7 mln zł obejmuje m.in. remont, trzyprzęsłowego wiaduktu żelbetowego o długości ponad 103 m., remont dojazdów, oświetlenia, systemu odwodnienia wiaduktu. Wykonawcą jest firma MOST Sp. z o.o. z Sopotu.

Przeczytaj także:

Przeprawa dla Kwidzyna (2006-06-14)

Droga droga wokół Chojnic (2006-04-20)


Podobne wiadomości:

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.