mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont wiaduktu w Kwidzynie

Remont wiaduktu w Kwidzynie

Trwa remont wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 55 (ul. Jagiełły) w Kwidzynie. Początkowo prace prowadzone były z zachowaniem ciągłości ruchu ale od 7 sierpnia br. został uruchomiony objazd ulicami miasta.

Remont wiaduktu w Kwidzynie

Dla samochodów osobowych (do 3,5 tony) obowiązuje objazd ulicami: Malborska - Braterstwa Narodów - Warszawska (długość objazdu około 2 km). Dla samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 tony) obowiązuje objazd ulicami: Furmańską, Długą, Wiślną, Batalionów Chłopskich, Hallera, Łużycką, Południową i Żwirową (długość objazdu około 6,5 km).

Całkowite zakończenie objazdu i przywrócenie ruchu na wiadukcie nad linią kolejową planowane jest na koniec października 2006 r. W związku ze spodziewanymi utrudnieniami w ruchu na odcinku przejazdu przez miasto Kwidzyn gdański oddział GDDKiA apeluje do kierowców pojazdów ciężarowych przejeżdżających drogą nr 55 przez Kwidzyn tranzytem na odcinku Malbork - Grudziądz oraz Grudziądz - Malbork o korzystanie z alternatywnej trasy drogami krajowymi nr 22, 1 i 16 (Malbork - Czarlin - Dolna Grupa - Grudziądz).

Inwestycja o wartości około 4,7 mln zł obejmuje m.in. remont, trzyprzęsłowego wiaduktu żelbetowego o długości ponad 103 m., remont dojazdów, oświetlenia, systemu odwodnienia wiaduktu. Wykonawcą jest firma MOST Sp. z o.o. z Sopotu.

Przeczytaj także:

Przeprawa dla Kwidzyna (2006-06-14)

Droga droga wokół Chojnic (2006-04-20)


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.