mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Remont wiaduktu w Rybniku

Remont wiaduktu w Rybniku

Rusza remont wiaduktu na ul. Włościańskiej w Rybniku. Inwestycja realizowana jest w ramach zadania „Przebudowa układu komunikacyjnego w dzielnicy Rybnik-Kłokocin, ułatwiającego dostęp do terenów inwestycyjnych”.  Prace wymuszają zamknięcie ulicy Włościańskiej, wytyczono objazdy.

Remont wiaduktu w Rybniku
Wykonawcą prac jest konsorcjum firm WPRInż Asfalty S.A. z siedzibą w Rybniku i GRÖTZ GmbH & Co KG Oddział w Polsce z siedzibą w Częstochowie. Prace budowlane wyniosą prawie 8,7 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego wynosi ponad 3,5 mln zł. Termin realizacji zadania określa się na kwiecień 2011 r.


W ramach inwestycji zaplanowano:

 
  1. Przebudowę wiaduktu drogowego w ciągu ulicy Włościańskiej, polegającą na rozbiórce istniejącego obiektu i budowie nowego.
  2. Przebudowę ul. Włościańskiej, polegającą na wykonaniu nawierzchni jezdni, dojazdu do osiedla, ciągu pieszo-rowerowego, podjazdów do garaży oraz chodnika. Roboty obejmą teren rozpoczynający się przed remontowanym wiaduktem aż do skrzyżowania z ul. Rycerską, oraz obszar na ulicy Poligonowej – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Włościańską do istniejącego zakończenia drogi w strefie przemysłowej.
  3. Wykonanie kanalizacji deszczowej oraz przebudowa oświetlenia ulicznego na przebudowywanym odcinku ulicy Włościańskiej i Rycerskiej.
 
W związku z  planowanym zamknięciem ulicy Włościańskiej, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Objazd poprowadzony będzie następującymi ulicami:
 
Rybnik – Kłokocin:
ulicą Małachowskiego, ulicą Jastrzębską, ulicą Plebiscytową (Świerklany), ulicą Żorską (DW 932 – Świerklany), ulicą Wodzisławską (DW 932 - Żory), ulicą Gwarków (Żory), ulicą Górniczą (Żory), ulicą Kłokocińską (Żory), łącznik Poligonowa – Rycerska, ulicą Włościańską.

• Rybnik - Boguszowice:
ulicą Włościańską, łącznik Poligonowa – Rycerska, ulicą Kłokocińską (Żory), ulicą Górniczą (Żory), ulicą Gwarków (Żory), ulicą Wodzisławską (DW 932 - Żory), ulicą Żorską (DW 932 – Świerklany), ulicą Plebiscytową (Świerklany), ulicą Jastrzębską, ulicą Małachowskiego.
 
Trasy, którymi wyznaczono objazdy, zostały w granicach miasta Rybnika odpowiednio przygotowane przez Rybnickie Służby Komunalne. Jednocześnie możliwy jest przejazd drogami tymczasowymi, utwardzonymi na potrzeby zamknięcia wiaduktu, tj. ul. Szybowcową oraz drogą wzdłuż tzw. "Papieroka". Drogi te zostały utwardzone i będą stale monitorowane pod względem przejezdności – zapewnia Urząd Miasta Rybnika.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.